reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Messenger Rooms

Zoom rakibi Facebook Messenger Rooms kullanıma çıktı

Sosyal medya devi Facebook‘un popülerlik patlaması yaşayan Zoom rakibi Messenger Rooms özelliği yurt dışında kullanıma çıkmaya başladı.

Koronavirüs nedeniyle evinde kalan ve evinden çalışmaya başlayan kişilerin toplu görüntülü görüşme ihtiyacına yönelik olarak hazırlanan Facebook Messenger Rooms, ABD ve Kanada merkezli olarak görevine başladı. Global çıkış ise önümüzdeki hafta olacak deniyor. Bu özellik bilmeyenler için 50 farklı kişinin aynı anda video sohbet yapabilmesine imkan tanıyor ve hazırlanan gruplara katılım için Facebook hesabına ihtiyaç duymuyor. Bakıldığı zaman çok kullanışlı duran özellik, ufak bir bağlantı üstünden katılım sunuyor ve Zoom gibi uçtan uça şifreleme getirmiyor. Messenger uygulaması üzerinde canlı AR efektleri de getiren Facebook, grubun kontrolünü oluşturan kişiye bırakıyor ve Facebook gruplarında açılan kanallara tüm grup üyeleri görüntülü olarak dahil olabiliyor deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook Messenger Rooms yakında herkese açılacak

Aynı zamanda Rooms sohbetleri yakında Instagram ve WhatsApp üstünden de gerçekleştirilebilecek deniyor. Bu da gerçekten güzel görünüyor. Çünkü o platformlarda da çok geniş kitleye sahip kişiler bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Logitech’in mutlaka göz atılması gereken yeni kamerası