reklamı kapat

POPÜLER

İlginç model Samsung Galaxy A Quantum tanıtıldı!

İlginç model Samsung Galaxy A Quantum tanıtıldı!

Türkiye’de dikkat çeken orta üst seviye modellerden Samsung Galaxy A71, bu sefer karşımıza Samsung Galaxy A Quantum ile çıktı. Peki nedir bu cihaz?

Detaylı incelemesine burada yer verdiğimiz Samsung Galaxy A71 gerçekten dikkat çeken bir orta üst seviye bir model oldu. İşe tam da onun üstüne kurulan sürpriz yeni model Samsung Galaxy A Quantum, Samsung’un SK Telecom ile ortaklık kurarak hazırladığı bir telefon modeli. 5G desteğiyle karşımıza çıkan bu özel telefon, farkını bünyesinde yer alan Quantum Random Number Generator yani QRNG çipi ile koyuyor. Yapılan açıklamaya göre bu çip akıllı telefon kullanıcılarının belirli hizmetleri güvenle kullanmasına imkan tanıyan tahmin edilemeyen ve rastgele sayılar üretiyor. Henüz aşırı detaylanmamış olmasına rağmen kişisel bilgileri aşılamaz şekilde güvende tutmak adına da görev yaptığı aktarılan QRNG çipi, gelecekte birçok farklı alanda güvenli iletişim için de kullanılabilir deniyor. 22 Mayıs tarihinde 529 dolardan Güney Kore’de satışa çıkacak denilen telefon, akıllı telefon dünyasında “Quantum” dönemini temel seviyede de olsa başlatıyor deniyor. Bu Samsung Galaxy A Quantum modelinin yakında daha da detaylanması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy A Quantum temelli Samsung Galaxy A71 hangi detaylar sahipti

Telefon, 6,7 inç Full HD+ Infinity-O Super AMOLED ekran üstüne kuruluyor. Gücünü Snapdragon 730 işlemciden alan cihaz, 6 GB / 8 RAM ve microSD ile 512 GB’a kadar çıkan 128 GB depolama seçeneğine sahip. Kutusundan Android 10 + One UI 2.0 ile çıkan telefonun, önünde 32 megapiksel F2.2 selfie kamerası yer alıyor. Arkada ise bizleri 64 megapiksel F1.8 + 12 megapiksel F2.2 ultra geniş açı + 5 megapiksel F2.4 makro + 5 megapiksel F2.2 derinlik kameraları karşılıyor. 25W hızlı şarj destekli 4.500 mAh pile sahip olan Samsung Galaxy A71, parmak izi sensörü ekranına entegre ediyor ve 3,5 mm kulaklık girişini de taşıyor.

İlginizi Çekebilir

Opera tarayıcının çok kullanışlı yeni özelliği