reklamı kapat

POPÜLER

Esnafın yeni talebi; Taksi ücretlerinde zam beklentisi

Koronavirüs karşıtı önlem; İstanbul taksilerinde yeni uygulamalar

Koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında her gün onlarca kişinin kullandığı taksiler için de bir dizi sevindiren önlemler alınıyor.

Koronavirüs salgını sebebi ile ülkemizde hemen hemen her sektör için ciddi önlemler alınmıştı. Bu önlemlerden biri de hem taksicileri hem de yolcularını korumak amacıyla trafiğe çıkan taksi sayısını azaltmak olmuştu. Haftanın belirli günü plakasının son rakamına göre iş yapan taksiciler, sıkı önlemlerin gevşetilmesi ile bu durumu geride bıraktı. Ancak doğal olarak, yolcuların çoğu başka insanların da kullandığı taksileri kullanmaktan hala çekiniyor. Yeni İstanbul Havalimanı’nda bulunan taksiciler de bu durumun farkında olacak ki bir dizi önlem alarak hem yolcuları hem sürücüleri korumayı amaçlıyorlar. Koronavirüs salgını her ne kadar bu günlerde geçmişe göre etkisi kaybetmiş olsa da bu tip önlemleri asla elden bırakmamak gerek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İstanbul Havalimanı Taksiciler Kooparatif Başkanı Fahrettin Can konu ile ilgili, “28 Mayıs ile ilgili bizde tüm önlemlerimizi aldık. Bu korona virüs ile ilgili olarak İGA Yönetimiyle birlikte çalışıyoruz. Kendimiz araçların içine bir bariyer yaptık. Lastikten bir bariyer. Bu bariyerle yolcuların şoförlerle temasını engelledik. Şoförlerimiz zaten maskeli olacak. Yolcularımızın da maskeli binme mecburiyeti vardır. Bunun dışında araçlarımız her seferinde yolcunun eliyle dokunduğu her yer dezenfekte edilecek. Daha sonra ise araçlarımız 48 saatte bir de komple dezenfekte edilecek. İç Hatlar ve Dış Hatlar terminalleri önünde gerekirse araca binmeden önce yolcularımızın ateşlerini ölçeceğiz.”

Koronavirüs halen etkisini hissettiriyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Çantaları bagajları bizim görevlendirdiğimiz eldivenli, maskeli görevliler tarafından taksilere koyulacak. Yolcularımız indiği yerde ise kendisi bagajını alacak. Araçlarımıza iki kişi veya aile olursa en fazla üç kişi binebilecek. Araçlarımıza maskesiz binilemeyecek ancak maskesi yoksa terminal içerisinden temin edememişse yolcularımız biz araçların içerisinde bulundurduğumuz maskelerden kendilerine vereceğiz. Şoförlerin her sabah ateşleri ölçülecek ayrıca şoförler peronlardan yolcu ile çıkış yaparken hem yolcunun hem de şoförün ateşini ölçeceğiz. Araçlara dezenfekten bıraktık yolcularımız kullansın diye” şeklinde konuştu.

İlginizi çekebilir

Volkswagen ID. Buzz

İLGİLİ HABERLER