reklamı kapat

POPÜLER

istanbul_havalimanı

İstanbul Havalimanı taksi ücretleri belli oldu

İstanbul Havalimanı kısa bir süre önce kapılarını hizmete açmıştı. İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO), dünyanın en büyük havalimanlarından İstanbul Havalimanı’na, ilçe ilçe ulaşım taksi tarifesini açıkladı.

İstanbul’un 39 ilçesinden ulaşımın esas alındığı tarifeye göre en düşük ücret 52 TL ile Arnavutköy’den, en yüksek ücret ise 272 TL ile Şile’den gerçekleşiyor.

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, taksimetre açılışının 4 TL ve km başının 2,5 TL olduğunu kaydederken şunları söyledi:

“Belirlediğimiz ilçe ilçe fiyatlarda, insanların bu rakamları da aklında tutması kıymetli. Trafiğin yoğun olduğu güzergahlarda sadece tutarlarda değişkenlik olabiliyor. Ancak ufak değişiklikler olsa da aşağı yukarı tarife bu şekilde olacaktır.

1.000 takside toplam 3 bin şoför görev yapacak. Şoför arkadaşlarımız gereken eğitimleri aldı. Bugüne kadar her zaman ülkemizin, milletimizin yanında yer aldık. Burada vereceğimiz kaliteli hizmetle; Türk turizminin gelişmesi için de elimizden geleni yapacağız.”

Beyoğlu ve Beşiktaş’tan İstanbul Havalimanı taksi tarifesi 145 TL olduğunu belirtelim. Bu ücret Kadıköy’den 168 TL, Şişli’den 147 TL, Esenyurt’tan 155 TL ve Beylikdüzü’nden 154 TL. Bu rakamlara yol ve köprü ücretini de ayrıca dahil etmek gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Konu hakkında açıklama

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, “Belirlediğimiz ilçe ilçe fiyatlarda insanların bu rakamları da aklında tutması kıymetli. Trafiğin yoğun olduğu güzergahlar da sadece tutarlarda değişkenlik olabiliyor. Ancak ufak değişiklikler olsa da aşağı yukarı tarife bu şekilde olacaktır.” dedi.

İlginizi çekebilir

Google’ın çevrim içi oyun servisi Stadia