reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

UBER

Endişelendiren gelişme; UBER koronavirüs yüzünden oldukça zor durumda

Amerika Birleşik Devletleri merkezli taşımacılık şirketi UBER, koronavirüs sebebi ile oldukça kritik kararlar aldı. Detaylar haberimizde.

Advertisement

Bildiğiniz gibi koronavirüs salgını tüm dünya ticaretini adeta çökertme noktasına getirdi. Özellikle salgının daha yoğun olduğu zamanlarda Çin’de bütün fabrikalar üretimlerini kesti. Bununla beraber lojistik ve tedarik zincirleri de sekteye uğradı. Rusya veya Avrupa’da fabrikaları olan otomotiv devleri, Çin’den üretim için gerekli tedariği sağlayamadığı için zor günler geçirdi. Çin, salgını kontrol altına aldığını da söyle de bahsettiğimiz durumlar tam olarak düzelmedi. Otomotiv sektörü için bahsettiğimiz olumsuz durum taşımacılık sektörünü de vurdu. Bir dönem ülkemizde de adı sık sık duyulan dünyaca ünlü taşımacılık devi UBER, salgın sebebi ile etkilenen şirketlerden biri oldu. Gelen son haberlere göre şirket, 3700 kişiyi işten çıkarmak zorunda kaldı. Bu sayı tüm şirket çalışanlarının neredeyse yüzde on beşine denk geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

UBER gibi birçok firma durumdan etkileniyor

Ulaşım ve taşımacılık sektörünün kötü durumu, UBER ile bir kez daha su üzerine çıktı. İnsanlar artık başka insanların kullandığı araçları kullanmak istemiyor. Mecburi dışarı çıkışlarında da genellikle şahsi araçlarını kullanıyorlar. Hal böyle olunca UBER için ciddi bir dar boğaz söz konusu oldu. Ancak bunun yanında şirketten güzel bir haber de geldi. Yemek getirme servisi olan UBER EATS‘e olan talep %54 oranında arttı. Şirketin attığı bu küçülme adımının ardından gelecekte nasıl bir durumda olacağı merak ediliyor. Gelişmeleri LOG.com.tr’den takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

BMW 2 Serisi Gran Coupe