reklamı kapat

POPÜLER

elektrikli araç

Devrim gibi karar; İngiltere’den elektrikli araç sahiplerine önemli teşvik!

Koronavirüs salgını sebebi ile yavaşlayan elektrikli araç satışlarını hızlandırmak için İngiltere’den oldukça konuşulacak bir teşvik kararı geldi.

Koronavirüs salgını Tükiye’de olduğu gibi tüm dünyadaki otomotiv sektörünü olumsuz etkiledi. Fabrikalarındaki üretimi durduran üreticiler, hastalığın etkisini kaybetmesi ile birlikte yeniden eski düzenlerine dönmeye başladılar. Ancak şirketlerin son 3 ayda yaşadıkları kayıplar inanılmaz boyutlarda. İngiliz hükumeti de bu kayıpları en aza indirmek, hem tüketici hem de üreticilere destek olmak için yeni bir teşvik duyurdu. Devrim niteliğinde olan bu karar elektrikli araç alacak kişilere nakdi yardım sunuyor. Buna göre içten yanmalı otomobillerinin yerine elektrik motoruna sahip bir otomobil satın alan sürücülere ortalama 6 bin sterline kadar ödeme yapılması gündemde. Boris Johnson’ın bu adımının özellikle İngiliz otomotiv devleri  Jaguar ve Mini’ye oldukça pozitif yansıması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli araç teşvikleri sık sık gündemde olacak

İngiltere’nin lideri Boris Johnson’ın bu adımına aslında çok da şaşırmamak gerek. Çünkü ada ülkesinin gelecekte içten yanmalı motorları tamamen terk etmek gibi bir hedefi var. Bunun ışığında da 2035 yılında geleneksel motorların tamamen yasaklanması planlanıyor. Hal böyle olunca elektrikli araç satın alımlarında bu tip teşvikleri ileride de sık sık göreceğiz. Tabi İngiltere’nin altyapısının bu tip dev bir değişime hazır olup olmadığı da ayrı bir tartışma konusu. Neyse ki önümüzde gerekli çalışmaların yapılması için uzun seneler var. Gelişmeleri LOG.com.tr’den takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Merak edilenleri ile 2020 VW Golf