reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen, Mercedes ve BMW’den ortak açıklama; “Hurda teşviki istiyoruz!”

Koronavirüs salgını yüzünden olumsuz etkilenen otomobil satışları Volkswagen, Mercedes ve BMW‘ye ortak bir çağrı yapmaya itti. Markalar hurda teşviki istiyor!

Koronavirüs salgını sebebi ile ürüme ara veren Avrupa’nın otomotiv devleri, zor günler ile karşı karşıya. Aksayan üretimler dışında gittikçe azalan talep markaları zor duruma sokuyor. Yaklaşan ödemeler ve gelir düzensizliği şirketleri bir nevi çıkmaza sokmak üzere. Alman otomotiv devleri bu durumu çözmek için bir yöntem arıyor. Volkswagen, Mercedes ve BMW, çeşitli açıklamalar yaparak hurda teşviki isteklerini dile getiriyor. Mart ayında yüzde elli oranında düşen otomotiv satışlarına karşı bir çözüm olacak görülen teşvik aynı zamanda çevreci olduğu için de destek gördü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hurda teşviki için doğrudan talep etmediler

Volkswagen COO’su Ralf Brandstatter “Otomobil satışları için gerçekleşecek bir destek, iklim korumasına faydalı olabilir.” şeklinde konuştu. Diğer bir yandan Daimler yönetiminden atılan bir  e-posta da ”Müşteriler arasında güçlü güvensizlik zamanlarında talebi güçlendirecek önlemler dikkate değer olur.” şeklinde bir yorum yaptı. Son olarak BMW’nin CEO’su Oliver Zipse ise, ‘‘Krizden sonra Alman otomotivi krizden önceki gibi güçlü olmalı.‘ dedi. Bu açıklamaların ortak noktası isteklerini açık bir dille söylememeleri oldu. Ancak kulislerde ortak destek çağrısı için hurda teşviki yönteminin yerinde olacağı söyleniyor. Otomotiv devletinden gelen bu taleplerin sonucu Alman Ekonomi Bakanlığı ”Otomotiv endüstrisinden farklı talep ve öneriler alıyoruz. Sektörü çok yakın takip ettiğimizden emin olabilirsiniz. Ama bu teşvikler ve öneriler hakkında verilmiş bir karar henüz yok.” şeklinde konuştu. Gelişmeleri LOG.com.tr’den takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Citroen’in dikkat çeken en yeni modeli 2020 C3