reklamı kapat

POPÜLER

2022 Volkswagen Passat

Almanya’da önemli başvuru; sıfır araç alımında güzel teşvik!

Koronavirüs sebebi ile dar boğaz geçiren otomotiv sektörü için Almanya’dan yeni bir başvuru geldi. Buna göre sıfır araç alımında ciddi bir teşvik söz konusu.

Dünyadaki tüm otomobil üreticileri belki de kuruldukları günden beri yaşadıkları en zor günleri geçiriyor. Çoğu üreticinin duran fabrikaları, aksayan tedarik zincirleri yanında satışları da neredeyse dibi gördü. Böyle bir kriz ortamında insanlar yeni bir yatırım yaparak araç almak istemiyor. Hal böyle olunca zaten zor durumda olan otomotiv sektörünü daha da karamsar bir gelecek bekliyor. Çünkü satışları ve üretimi eski haline çevirmenin zorluğunun da her fırsatta altı çiziliyor. Almanya’da çoğu otomobil markasının fabrikasının bulunduğu Bavyera, Baden-Württemberg ve Aşağı Saksonya eyaletleri bu olumsuz durum için bir çözüm getirdi. Kötü tablodan bir nebze kurtulmak isteyen yerel yönetimler Alman hükumetine kritik bir başvuruda bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sıfır araç alımında büyük teşvik yolda

Yapılan başvuru hem kullanıcılar hem de markalar açısından oldukça önemli. Çünkü bu başvuru sayesinde sıfır kilometre bir araç alımında 4000 euro (yaklaşık 30.000 TL) teşvik verilmesi gündemde. Almanya Başbakanı Angela Merkel‘in de konuya pozitif baktığı ancak kesin kararların otomobil üreticileri ile buluştuktan sonra alınacağı söyleniyor. Elektrikli araçlar için 4.000 diğer araçlar için 3.000 euro şeklinde olan teşvik ülke de oldukça olumlu karşılandı.

İlginizi çekebilir

Yerli otomobil tanıtım videosu