reklamı kapat

POPÜLER

Yamaha

Koronavirüs; Yamaha Avrupa’dan üretime dönüş adımı

Koronavirüs sürecinde üretim tesislerinde kepenk kapatan isimlerden birisi olan Yamaha, normalleşme adımları kapsamında tekrar işe koyuluyor.

Çin’in Wuhan kentinde başlayan ve tüm dünyayı etkisi altın alan Koronavirus, Avrupa’da hayatı durma noktasına getirdi. Birkaç aydır oldukça zor süreçler geçiren Avrupa’da normalleşme adımları atılırken üretim ve fabrikalarda da tam kapasite çalışmaya başladı. Yamaha Avrupa normalleşme adımlarının atılması ile İtalya ve Fransa’daki fabrikalarında 16 Mart itibarı ile geçici süre ile ara verdiği üretimine yeniden başladı. Markanın Avrupa Başkanı ve CEO’su Eric de Seynes, önümüzdeki haftalarda diğer ülkelerde de gerekli önlemler alınarak bayi ve üretim tarafında hizmetlerine başlayacaklarını duyurdu. Seynes ‘ Avrupa’da sahip olduğumuz motosiklet, scooter ve motor üretim tesislerinin yeniden açılması, yaşadığımız bu karmaşık dönemde olumlu bir haber. Kısa zamanda hızlı bir toparlanma ile yeni model ve ürünlerimizi motosiklet severlerle buluşturacağız’ dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yamaha Türkiye de operasyonlara tekrar hız vermeyi amaçlıyor

Bu süreçte müşteri deneyimi ve en iyi hizmeti sunmak için bayi ve servislerde yapılanmaya giden Yamaha Türkiye, gerekli hijyen tedbirlerini alarak müşterilerine en iyi hizmeti sunmaya devam etti. Türkiye Genel Müdürü Bora Berker Cansever; “Salgının çıktığı ilk günden bu yana sağlık otoritelerinin bildirdiği tedbirleri tüm satış ve servis noktalarımızda alarak yeni hizmet yaklaşımlarıyla sürece adapte olduk. Yamaha garanti süresi dolmuş veya 1 Mart- 31 Mayıs 2020 tarihleri arasında süresi dolmakta olan motosikletlerin fabrika ve uzatılmış garantilerini 3 ay daha uzattık. ‘My Garage’ ve ‘My Ride’ uygulamalarıyla müşterilerimizin ürün ve aksesuarlarla ilgili bilgilere ulaşımı kolaylaştırdık. İnteraktif bir alan yaratarak uygulama üzerinden deneyimleri paylaşmalarını ve istedikleri bayiden tercih ettikleri modeller ile ilgili teklif alabilmelerini sağladık. Hatta sektörde bir ilki gerçekleştirerek satın alınan veya servislerde bakımı yapılan motosikletleri müşterimizin adresine teslim etmeye başladık. Attığımız bu adımlarla süreçten bayilerimiz ve müşterilerimizin en az şekilde etkilenmelerini sağlamaya çalıştık. Avrupa’da normalleşmenin başlaması ve fabrikaların açılması iyi bir motivasyon ve moral olacak sektör için” ifadelerine yer verdi.

İlginizi Çekebilir

Çok dikkat çeken tank gibi elektrikli bisiklet