reklamı kapat

POPÜLER

BMW elektrikli motosiklet
BMW elektrikli motosiklet

Keşke gerçek olsa dedirten BMW elektrikli motosiklet [Galeri]

BMW, elektrikli motosiklet pazarında aktif olarak yer alıyor. Yeni hazırlanan bir konsept ise firmanın bu alandaki geleceği için heyecan yaratıyor.

Dev üretici BMW, yukarıda da dediğimiz gibi çok öne çıkmıyor olmasına rağmen elektrikli motosiklet pazarında aktif olarak yer alıyor. Firmanın 14 bin dolara satılan C Evolution isimli bir 12,7 kWh pil paketiyle 160 km menzil sunan ve 48 beygirlik motoruyla 129 km/s hıza çıkabilen gelişmiş scooter modeli bulunuyor. Şimdi ise karşımıza hazırlanan bir konsept bulunuyor. Z formunda hazırlanan bu konsept, direkt olarak Carota Design imzalı. Farklı renk seçenekleriyle tasarlanan ve genel olarak çok fütüristik görünen konsept motosiklet, keşke gerçek olsa dedirtiyor ve gerçek olmayacak kadar uçuk da durmuyor. Yani böyle bir modelin trafiğe çıkmasını engelleyecek hiçbir engel yer almıyor. Ancak elbette direkt olarak BMW imzalı olmayan bu elektrikli motosiklet, öne arkaya konumlandırılan süspansiyon sistemleriyle kağıt üstünde çok konforlu bir yolculuk vadediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BMW elektrikli motosiklet pazarında yeni modeller geliştiriyor

Ancak yeni modeller yakın zaman satışa çıkmayacak gibi görünüyor. Vision DC Roadster isimli çok dikkat çekici bir konsept de hazırlayan şirket, geniş çaplı elektrikli motosiklet çıkışının beş yıldan önce olmayacağını aktarıyor. Yani BMW imzalı elektrikli motosiklet model ve modelleri, bir portfolyo içerisinde ancak beş yıl sonra hayatımıza girecek. Bu üzücü ancak daha önce de belirttiğimiz üzere firma için mantıklı duruyor. Çünkü pazar araştırmaları motosiklet tarafında henüz “elektrikli modellere” olan talebin az olduğunu gösteriyor.

İlginizi Çekebilir

Çok dikkat çeken tank gibi elektrikli bisiklet