reklamı kapat

POPÜLER

BMW Concept Skytop
BMW
Naomi Campbell imzalı BMW XM Mystique Allure tanıtıldı

BMW Concept Skytop az sayıda da olsa üretime alınabilir

 - Güncelleme: 27 Mayıs 2024 17:08

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden BMW, geçtiğimiz hafta içinde karşımıza BMW Concept Skytop ile çıkmış ve çok ses getirmişti.

Kaçıranlar için yukarıdaki galeride görebileceğiniz BMW Concept Skytop, Z8 ve 503 Roadster’dan ilham alınan detaylar ile oluşturulan bir model ve BMW M8 Competition’dan gelen bir çift turbo destekli 617 beygirlik V8 motoru merkeze alıyor. İki kişilik tasarlanan konseptin üstü açık ve geçmiş ile gelecek arasında bizce oldukça güzel bir denge kuruyor. Yatayda büyük böbrekleri benimseyen ve ince farlarıyla keskin ve aynı zamanda sert bir görünüşü bulunan araç, yapılan yeni bir açıklama göre 20 ya da 25 adet ile sınırlı ufak bir üretim görebilir. Bu açıklama BMW Group tasarım patronu Adrian van Hooydonk’tan geliyor, henüz daha resmi bir doğrulama ise yapılmıyor. Modelin fiyatı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor ancak 300 bin doların görülebileceği düşünülüyor. Bu arada şirket konsept aracıyla beraber BMW R20 Concept’le de ses getirmiştiSpesifik olarak firmanın motosiklet departmanı BMW Motorrad’dan gelen R20 konsepti, 2.0-litrelik “Big Boxer” adı verilen büyük bir motoru merkeze alıyor ve sadece tek kişi taşıyabilecek şekilde tasarlanan motosiklet, şu an bir konsept olmasına rağmen üretime alınmayacak kadar uçuk bir yapıda bulunmuyor. Ticari sürüm konusunda henüz maalesef bir tarih vermeyen BMW, modelin arkasında 17-inç’lik bir siyah janta yer veriyor, konsept motosiklette çok güçlü bir fren sistemi bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firmadan bundan önce Naomi Campbell imzalı BMW XM Mystique Allure gelmişti. BMW XMhali hazırda tasarımsal açıdan çok iyi geri dönüşler alan bir araç değil. Bu açıdan dünyaca ünlü model Naomi Campbell ile ortaklaşa hazırlanan BMW XM Mystique Allure modeli de hiç iyi yorumlar almadı. Kaputu kadife ile kaplanan bu mavi renkli aracın içi de dışıyla uyumlu şekilde mavi renkte hazırlanmış. Yan kısımlarında abiye elbiselerde sık sık kullanıldığı gibi bir kaplamaya yer verilen araçta, Hans Zimmer tarafından hazırlanan bir sahte motor sesi de (Elektrikli modu için) yer alıyor. BMW’nin modadan ilham aldığı ilk projesi olarak geçen XM Mystique Allure, sadece bir tane üretilmiş durumda. Araç teknik olaraksa temel aldığı model özelinde bir iyileştirme taşımıyor, hibrit seçenek 4,4-litrelik çift turbo destekli V8 motor ve ayrı elektrik motoruyla toplam 738 beygir güç ve tam 1.000 Nm tork getiriyor.

Naomi Campbell imzalı BMW XM Mystique Allure tanıtıldı

BMW Concept Skytop yanında bu da ilginizi çekebilir: Etkileyici görünen elektrikli motosiklet konsepti: Zero SR-X

İLGİLİ HABERLER