reklamı kapat

POPÜLER

otobüs

İçişleri bakanlığı yeni otobüs genelgesini duyurdu

Aşılama çalışmaları ve normalleşme adımları ile hareketlenen seyahat ve otobüs sektörü hakkında yeni bir duyuru İçişleri Bakanlığı‘ndan geldi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs süreci otomotivden eğitime kadar birçok sektörü derinden etkiledi. Bu etkiyi derinden hisseden alanların başında ise seyahat sektörü geliyor. Geçtiğimiz seneyi kayıp yıl olarak gören sektörde hem aşılama çalışmaları hem de normalleşme adımları umutları tekrar yeşertti. Son olarak İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ise sektörde ve birçok iş kolunda büyük sevinç yaşanmasına neden oldu. Alınan bu kararın salgın cephesine nasıl etki edeceği ise bilinmiyor. Çünkü normalleşme adımlarının ardında bir çok ilde vaka sayılarında artış görüldü. Hastalığın en büyük bulaşma alanlarından birinin de toplu taşıma olduğunu düşündüğümüzde kararın etkisini izlemek gerekecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Otobüs Biletlerine Talep Artacak

Kararın otobüs firmalarına birçok olumlu etkisi olacağını dile getiren Yaşar Çelik, “ Hava yolu ile kara yolu firmaları arasındaki kapasite uygulama farkının giderilmiş olması geçte olsa sevindirici bir gelişme. Kapasite uygulaması bilet fiyatlarına yansıyordu bu durum firmalara olan talebin azalmasının en önemli nedenleri arasında görülüyordu.

Yeni karar ile birlikte bilet fiyatlarında da bir iyileşme olacaktır. Bu da talep artışını beraberinde getirecektir. Sektör olarak tünelin ucundaki ışığı her geçen gün yaşanan gelişmeler ile daha net bir şekilde görmeye başladık“ ifadelerine yer verdi.

İlginizi çekebilir

Precept projesi gerçek oluyor