reklamı kapat

POPÜLER

Polestar Precept Volvo

Volvo destekli elektrikli Polestar Precept gerçek oluyor [Video]

Volvo bağlantılı elektrikli otomobil odaklı firma Polestar, güzel bir haber verdi. Dikkat çeken konsept model Polestar Precept gerçek oluyor.

Daha önce konuşulan bazı SUV beklentilerini yanıltarak bir Grand Tourer olarak karşımıza çıkan Volvo destekli Polestar Precept, markanın gelecek vizyonununun bir parçasıydı. Porsche Taycan ve Tesla Model S gibi tamamen elektrikli modellerin karşına çıkacak model, CEO Thomas Ingenlath tarafından yapılan resmi açıklamaya göre gelen olumlu geri dönüşler sonrasında üretime alınıyor. Genel olarak istendiğini ve bu yüzden aracı üretime alma kararı verdiklerini aktaran Ingenlath, yaklaşık olarak Porsche Panamera boyutlarındaki tamamen elektrikli modelin Çin’de kurulacak bir fabrikadan çıkacağını da aktardı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volvo imzasını taşıyan Polestar Precept gerçek bir gelecek vizyonunu temsil ediyor

Şirket CEO’su Thomas Ingenlath, daha önce araç için “Precept bizim için bir deklarasyon niteliği taşıyor. Polestar’ın neyi temsil ettiği ve gelecekle ilgili neleri önemli kıldığına dair bir vizyon. Şunu çok net bir şekilde söyleyebilirim ki bu uzak bir gelecek rüyası değil. Precept, çevreci karakterimizin de hangi yönlere evrileceğini gösteriyor.” demişti.

Şimdilik halen herhangi bir teknik özelliği paylaşılmayan modelin keskin çizgileri bizce modern ve aynı zamanda şık bir görüntü oluşturuyor. Kokpiti oldukça minimalist olan ve her şeyi bir Tesla modeli gibi tek bir devasa dokunmatik ekranda toplayan Polestar Precept, dört kişilik bir elektrikli otomobil ve konsept halinde arka kapıları ters olarak açılıyor. Ön kapı ile arka kapının normal araçlardan daha geniş açılması sayesinde girişi çıkışın kolay olacağı model, lüks bir seçenek olacağından kesinlikle ucuz olmayacak bir seçenek konumunda yer alıyor.