reklamı kapat

POPÜLER

Volvo Polestar 5

Volvo markasından yeni gelecek gösterimi geldi: “Polestar 5”

Volvo bağlantılı elektrikli otomobil odaklı firma Polestar, Precept konseptini elektrikli sedan olarak Polestar 5 adı altında pazara sunacak.

Volvo tarafından aldığı güç ile dikkat çeken Polestar, pazara şimdiye kadar Polestar 1 ve Polestar 2 isimli iki farklı araç ile çıktı. Polestar 1 hibrit temelde, Polestar 2 ise tamamen elektrikli temelde hazırlanmıştı.

Daha sonra crossover SUV Polestar 3 ile ses getiren firma, SUV olacak Polestar 4 üzerinde de aktif olarak çalışıyor. Ayrıca artık net olarak Polestar 5 de geliyor. Gösterilen ilk tasarımını yukarıda görebileceğiniz tamamen elektrikli sedan, resmi olarak 2024 yılında üretime alınacak.

Polestar Precept konseptini temel alan araç, aşırı uçuk olmayan şık bir tasarımla karşımızda bulunuyor. Pazarda Tesla Model S, Mercedes-Benz EQS, Audi E-tron GT ve Lucid Air gibi araçların karşısına çıkacak Polestar 5, şimdilik hangi teknik detaylara sahip olacak bilinmiyor. Ancak aracın çok güçlü olması ve yüksek menzil getirmesi garanti durumda.

Tamamen Android işletim sistemi üzerine kurulacak Volvo destekli Polestar 5, şimdilik dikkat çekmeyi başarıyor ancak pazarda işi zor görünüyor. Çünkü rakipler artık gerçekten çok ama çok güçlüler.

Volvo ile bağlı Polestar 5 öncesinde çok daha farklı bir araç ses getirmişti

Volvo tarafının dikkat çeken gelecek adımlarından birisi olan Polestar, endüstriyel tasarımcı Konstantin Grcic, elektrikli motosikletleriyle ünlü Cake, alüminyum alanından Hydro ve Wallpaper Magazine ile dikkat çekici bir konsept hazırlamıştı.

Bu tam olarak bir üç tekerlekli elektrikli kargo aracıydı. İlk aşamada sadece konsept olacağı yani satış gibi bir amacı olmadığı aktarılan ürün, orta kısmında istenilen hemen her yükün taşınabileceği bir alan barındırıyor ve kısa mesafeli taşıma ihtiyaçları için fazlasıyla güzel görünüyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Re:Move adı verilen elektrikli araç için ilk tanıtımda 280 kg’a kadar taşıma kapasitesi sunacak denilmiş, aracın gövdesi tamamen geri dönüştürülmüş alüminyumdan üretilecek bilgisi verilmişti.

İşte bu araç konsept olarak da kalmayacak. Re:Move için ilk defa bir çalışır prototip sergileyen Volvo, modelin 25 km/s hıza çıkabileceğini ve 2.2 kWh pil paketi üzerine kurulacağını açıkladı.

Prototip sürümde daha önce söylendiği gibi 280 kg değil 180 kg yük taşıyabildiği aktarılan elektrikli kargo aracı, halen tam olarak ne zaman satışa sunulacak henüz açıklanmış değil.

İlginizi Çekebilir

Pazarın en küçük aksiyon kamerası ile tanışın