reklamı kapat

POPÜLER

CAKE elektrikli otomosiklet

CAKE :work: “Eğlence değil işe özel elektrikli motosiklet serisi”

Elektrikli motosiklet pazarının öne çıkan isimlerinden olan CAKE firması bugün işe özel olarak tasarlanan özel bir seriyi görücüye çıkarttı.

EICMA Milan Motorcycle Show’u es geçmeyen CAKE firması, fuar kapsamında CAKE :work serisi elektrikli motosiklet modelleriyle ses getirmeyi başardı. “Work” ibaresinden anlaşılabileceği üzere bu serideki motosikletler direkt olarak işe odaklanıyor.

Bir motosikletin işe odaklanması da nedir diyebilirsiniz? Firmanın CAKE :work modelleri sizi sadece işe götürmek için tasarlanmış değiller. Bu motosikletler istenirse birçok farklı aksesuar ile adeta bir çalışma masası haline getirilebiliyor.

Güçlendirilmiş gövdeleriyle ciddi oranda yük taşıyabilen / çekebilen motosikletler, bünyelerinde bir gönye testere dahi taşıyabiliyorlar, kendi elektrik enerjilerini bu tarz ürünleri çalıştırmak için kullanabiliyorlar.

Direkt olarak firmanın eğlenceli sürüçler için hazırlanan ve normal kullanım versiyonları da olan Kalk, Ösa ve Makka üzerine kurulan CAKE :work serisi, birçok ihtiyaca / iş dalı doğrultusunda geniş özelleştirme seçeneği sunuyor.

Yurt dışında dikkat çeken CAKE imzalı yeni serinin, global olarak hangi pazarlara gireceği bilinmiyor. İsveç merkezli CAKE’in elektrikli motosiklet modelleri resmi olarak Türkiye’ye gelmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CAKE imzalı en son elektrikli motosiklet modelleri Makka Flex ve Makka Range olmuştu

Makka Flex, direkt olarak şehir için kullanıma odaklanan bir modeldi. 3.6 kW elektrik motoruyla 45 km/s gibi birçok kişiye yeterli gelecek bir hıza çıkabilen 60 kg ağırlığındaki Makka Flex, 48V ve 31Ah (1.5 kWh) pil paketiyle kullanıma bağlı olarak maksimum 50 km menzil getiriyor.

Menzili aşırı esnek olmasa da yine şehir içi kullanımı için yeterli duran motosikletin, bir de 25 km/s hız ve 60 km menzil sunan Makka Range versiyonu bulunuyor.

CAKE’in Makka serisi elektrikli motosiklet modelleri disk fren, yerleşik aydınlatma, yük taşıma bölümü, konforlu sürüş için geniş sele, süspansiyon sistemi ve bilgi ekranıyla geliyor. 3.800 doların hemen altında bir fiyatı bulunan motosiklet, dikkat çekiyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın