reklamı kapat

POPÜLER

Volvo destekli Polestar ve CAKE arasında önemli ortaklık

Volvo destekli Polestar ve CAKE arasında önemli ortaklık

Dünyanın en önemli otomobil firmalarından Volvo, alt markası Polestar üstünden elektrikli motosiklet pazarının özel ismi CAKE ile ortaklık kurdu.

Volvo, biliyorsunuz Polestar markasıyla elektrikli otomobil tarafında ciddi şekilde ses getiriyor. Bu taraftaki firmanın en önemli modellerinden birisi ise Tesla Model 3‘ün karşısına çıkartılacak Polestar 2 konumunda yer alıyor. İşte bu model öncesinde İsveç merkezli elektrikli motosiklet üreticisi CAKE ile güzel bir ortaklığın haberi geldi. Burada Polestar imzalı elektrikli motosiklet modelleri üretmek gibi amaç güdülmüyor. Bu anlaşma sayesinde CAKE’in ürettiği motosiklet modellerinin Polestar’ın otomobil satış noktalarında sergileneceği aktarılıyor. Gerçekten çok modern tasarımlara sahip olan CAKE imzalı modellerin, aynı zamanda Polestar için Volvo tarafından düzenlenen etkinliklerde de kullanılacağı aktarılıyor. Elektrikli geleceğe büyük ilgi duyan yeni nesle ulaşmak adına güzel bir adım atan dev isimler, bundan karşılıklı olarak büyük fayda sağlayacak izlenimi oluşuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volvo destekli Polestar ile adını çok daha fazla duyuracak CAKE firmasında en son Kalk INK SL elektrikli motosiklet modeli gelmişti

CAKE’in diğer modelleri gibi bir IKEA ürünü izlenimi oluşturan bu motosiklet CAKE Kalk INK SL ismindeki “SL” takısını “street-legal” ibaresinden alıyor. Bu açıdan direkt olarak şehir için kullanıma özel olan model, yine de hafif araziye çıkabilecek yapıda ve oldukça modern bir gövde tasarımına sahip. 10.500 dolar gibi sağlam bir fiyatı bulunan 82 kg ağırlığındaki motosiklet, 13,4 beygir gücündeki elektrik motoruyla 90 km/s hıza çıkabiliyor. 2.6 kWh pil paketi ile 86 km seviyesine kadar menzili bulunan Kalk INK SL, elbette yerleşik LED temelli aydınlatma sistemine sahip ve ön ile arkada disk frenler kullanıyor.

İlginizi Çekebilir

Şişirilebilir elektrikli motosiklet

İLGİLİ HABERLER