reklamı kapat

POPÜLER

OnePlus

OnePlus’ın ilk tamamen kablosuz kulaklık modeli ortaya çıktı

Türkiye pazarına gelmiyor olması oldukça üzen firmalardan OnePlus, bu sefer ilk tamamen kablosuz kulaklık modeli ile gündemde.

OnePlus kablosuz kulaklık pazarına yabancı bir isim değil. Ancak firmanın mevcut modelleri askılı tasarımı benimsiyor. Kabloları tamamen ortadan kaldıracak (Apple AirPods rakibi ilk model ise temmuz ayında geliyor deniyor. Direkt olarak yukarıdaki gibi görüneceği aktarılan kulaklıklar, bu açıdan kulak içi formunda değil. Şarj özellikli yüksek ihtimalle kablosuz şarj destekli haznesi ise aşağıdaki gibi yuvarlak hatlı olacak model, şimdilik hiçbir teknik detay kazanmış değil. Aktif gürültü engelleme özelliği sunmayacağı düşünülen kulaklık, AirPods’a sağlam bir alternatif olmaya çalışacak gibi görünüyor. Ancak bu konuda OnePlus’in işi çok zor görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kablosuz kulaklık merak edilirken, firma bu aralar objelerin içini görebilen OnePlus 8 Pro modeli ile gündemden düşmüyor

Model biliyorsunuz ilginç bir kamera detayına da sahip. Tekrardan hatırlamak adına telefonun arkasında dörtlü kamera sistemi yer alıyor. Burada 48 megapiksel ana + 48 megapiksel ultra geniş açı + 8 megapiksel 3x optik zoom sunan telefoto + 5 megapiksel özel renk kamerası / filtresi yer alıyor. İşte bu en sondaki “renk filtresi kamerası”, ortaya çıktığı kadarıyla aktif edildiği zaman bazı plastik objelerin içerisini gösterebiliyor. Ben Geskin tarafından Oculus Quest kontrolcüsünde yapılan video denemesi, bu imkanı açık şekilde gözler önüne seriyor. Aynı zamanda insan gözünün görmediği kızılötesi ışıkları da algılayabilen bu özel kamera, sadece ince plastiklerde çalışıyor ve bazı kıyafetlerin arkasını da gösterebiliyor.

İlginizi Çekebilir

Karşınızda şişirilebilir elektrikli motosiklet