reklamı kapat

POPÜLER

KIA

Garanti süreleri uzatıldı; KIA cephesinden sevindiren haber

Koreli otomobil üreticisi KIA, diğer markaların geçtiğimiz günlerde başlattığı uygulama gibi sevindirici bir garanti haberi duyurdu.

Anadolu Grubu şirketi – Çelik Motor’un markası olan KIA, COVID 19 salgını nedeniyle yetkili servislere gelemeyen araç sahiplerine esneklik sunuyor. Binek araçlarda 5 yıl 150.000 km, ticari araçlarda 3 yıl 100.000 km’ye kadar garantisi olan araçların, salgın sebebiyle garanti süreleri uzatıldı. KIA’dan yapılan açıklamada, 1 Şubat ile 31 Mayıs 2020 tarihleri arasında garantisi sona eren araçların garanti süreleri 30 Haziran 2020 tarihine kadar uzatıldı. Hatırlarsanız bu tip garanti uzatma haberleri geçtiğimiz günlerde Volkswagen ve Audi’den de gelmişti. Özellikle bu tip zor günlerde markalarından sürücüleri destekleyici girişimler görmek oldukça güzel. Devamını görmek dileği ile..

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Garanti uzatma hamlesinin son temsilcisi: KIA

Anadolu Grubu şirketlerinden Çelik Motor markası olan KIA, Covid-19 salgını nedeniyle evde kal çağrılarının yapıldığı ve karantina sürelerinin uzadığı bu günlerde servislere gelemeyen araçların garanti sürelerini uzattığını duyurdu. Markadan yapılan açıklamada garanti süresi uzatılan araçların, garanti belgesinde belirtilmiş olan onarımın garanti kapsamında yapılabilmesi için garanti belgesinde yer alan koşullarının geçerliliğinin devam etmesi gerektiği belirtildi. Ücretsiz onarım hizmetinden faydalanmak isteyen  araç sahipleri 30 Haziran 2020 tarihine kadar marka yetkili servislerinden randevu alarak işlemlerini yaptırabilecek.

İlginizi çekebilir

Tüm merak edilenleriyle 2020 Volkswagen Golf