reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes

Mercedes cephesinden bir garanti uzatma hamlesi daha

Mercedes hafif ticari araçlar arasında yer alan modellerine ait garanti kapsamını yeniden düzenleyerek, Koronavirüs sürecinde kullanıcıları memnun edecek.

Koronavirüs sürecinde uygulanan sokağa çıkma yasakları ve yolculuk kısıtlamaları otomobil üreticilerini kullanıcı tarafında memnun edecek çalışmalar yapmaya itiyor. Kapıya teslim, dezenfekte, internet satışı gibi parçaların ardından, kullanılamayan günlerin telafi edilmesi adına araçların garantilerinin uzatıldığına şahit oluyoruz. Türkiye’de buna ilk olarak ağır ticari araçlar üzerinden adım atan Mercedes, şimdi de hafif ticari araçlar için benzer felsefeyi yürütüyor. Marka, şehir içi ve dışı yolcu taşımacılığı, personel ve okul servis hizmeti kapsamının yanı sıra, nakliye ve kurye faaliyetlerinde hayati görevler üstlenen hafif ticari araçlar arasında yer alan modellerine ait garanti kapsamı yeniden düzenledi. Bu kapsamda 15 Mart – 31 Mayıs 2020 tarihleri arasında sona eren garanti süreleri 30 Haziran 2020’ye kadar uzatılırken, bakım zamanı gelen araçların bakım periyodu da yine 30 Haziran 2020’ye kadar yıllık bakım için 180 gün, kilometre bakımı için %20 uzatıldı. Garantisi biten hafif ticari araçlar müşterileri, garanti kapsamında yapılacak mekanik işlemleri için 444 62 44 numaralı çağrı merkezini arayarak bildirim oluşturmaları halinde kampanyadan yararlanabiliyorlar.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes kullanıcılara destek vermeyi sürdürecek

Konuyla ilgili olarak Hafif Ticari Araçlar Ürün Grubu İcra Kurulu Üyesi Tufan Akdeniz; “Ürün ve hizmetlerimiz ile müşterilerimizin her koşulda yanında olmayı sürdürmek adına, araçlarımızın garanti sürelerini uzatma kararı aldık. Yaşanan salgın ve Mart-Nisan aylarında devreye giren tedbirler kapsamında, turizm, personel ve okul taşımacılığı gibi alanlarda çalışan araçlarımızın faaliyetleri kısıtlandı. Bu dönem içerisinde müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda, 15 Mart – 31 Mayıs 2020 tarihleri arasında garanti süreleri dolan araçlarımıza 30 Haziran’a kadar ek garanti süresi ve bakım zamanı gelen araçlarımıza da yine 30 Haziran’a kadar yıllık bakım için 180 gün, kilometre bakımı için %20 bakım periyodu sunuyoruz. Mercedes Benz Otomotiv Hafif Ticari Araçlar olarak müşterilerimize desteğimizi sürdüreceğiz” ifadelerine yer verdi.

İlginizi çekebilir

Yerli otomobil tanıtım videosu