reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes

Mercedes cephesinden ticari araçlar için önemli garanti hamlesi

MercedesOtomotiv Hafif Ticari Araçlar departmanı, müşterilerine sunduğu hizmetlerin kapsamını genişletme kapsamında garantiler için önemli bir adım gerçekleştirdi.

Mercedes Hafif Ticari Araçlar, müşterilerine sunduğu hizmetlerin kapsamını genişletme anlamında, “Siz güvenle yola bakın, aracınıza biz bakarız” sloganıyla yeni bir uygulamayı hayata geçirdi. Temmuz 2020 tarihinden itibaren perakende satışı yapılan 0 km araçların garanti süresi 3 yıla yükseltildi. Ayrıca 3 yıllık garanti kapsamında kilometre sınırı da bulunmuyor. Şehir içi ve dışı yolcu taşımacılığı, personel ve okul servis hizmeti kapsamının yanı sıra, nakliye ve kurye faaliyetlerinde hayati görevler üstlenen Araçlar’da sunulmaya başlanan 3 yıllık garanti, araçların malzeme ve/veya montaj kaynaklı teknik arızadan dolayı arızalanan parçaları ve işçilik bedelini kapsıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes kampanyasından detaylar

Garanti hizmet kapsamı 01 Temmuz 2020 tarihi itibarıyla yetkili satıcılar tarafından satışı gerçekleşen ve yetkili servislerde, satışı takip eden 36’ncı ay sonuna kadar düzenli bakımları yapılan araçlar için geçerli olacak. Söz konusu araçların tanıtım, kullanma ve bakım kılavuzlarında belirtilen periyodik bakım ve onarımlarının marka tarafından öngörülen bakım ve onarım prosedürlerine uygun şekilde yapılmış olması ve belgelenmesi garanti kapsamı için gerekiyor. Periyodik bakımların, Sprinter modelleri için 20.000 km/12 ay sonunda, Vito modelleri için ise 15.000 km/12 ay sonunda (Hangisi önce dolarsa) yapılması öneriliyor.

İlginizi çekebilir

Ailenin yeni üyesi Kamiq