reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5

PlayStation 5 için beklenen siyah versiyon da ortaya çıktı

Merakla beklenen yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 biliyorsunuz sadece beyaz renkte geliyor. Ancak siyah da yolda gibi duruyor.

PlayStation 5 diskli ve disksiz olmak üzere iki farklı versiyona sahip. İşte bu iki versiyon da sadece beyaz renkte / kasada karşımıza çıkarıldı. İlk aşamada da sadece beyaz renk seçeneğiyle satılacak gibi duran PS5, daha sonra ise kesin olarak siyah renge kavuşacak gibi görünüyor. Çünkü direkt olarak Sony’den geldiği iddia edilen aşağıdaki görselde konsol açık olarak siyah kasada bizleri karşılıyor. Beyaz modeldeki mavi detayların siyah kasada kırmızı olduğu görülüyor ve bu da bizce oldukça güzel görünüyor. Burada yeni nesil oyun kumandası DualSense de siyah olarak görünüyor. Eğer bu görsel sahte değilse, birçok oyuncu bu siyah versiyonu almak isteyecektir deniyor.

PlayStation 5 temel teknik detaylar ise şöyle

Tekrardan hatırlamak adına yeni nesil konsol gücünü AMD’nin 3. jenerasyon Zen mimarisi üzerine kurulacak sekiz çekirdekli bir işlemciden alıyor. Grafik tarafında AMD imzalı Radeon Navi ailesini kullanan PS5, 4K oyunculuğu standart hale getiriyor, 8K seviyesine çıkış yapabiliyor. Işık efektlerine çağ atlatacak Ray tracing desteği de dikkat çeken detayları arasında yer alıyor. Hepsine ek olarak PS5’in 825 GB‘lık özel NVMe SSD birimi tam 5.500 mb/saniye hızında görev yapıyor. En son konsolun diskli versiyonu 499 dolar, disksiz versiyonu ise 399 dolara satılacak söylentisi gündeme gelmişti.

Konsolun gerçek tanıtım videosu