reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5

Zengin konsolu; altın kaplama PlayStation 5 geliyor

Merakla beklenen yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 halen satışa çıkmadı. Ancak model için özel versiyon duyuruları şimdiden başladı.

PlayStation 5 biliyorsunuz iki sürüm halinde geliyor. Kısa süre önce modelin diskli sürümü $499/£449/€499, disksiz sürümü ise ya $449/£399/€449 ya da $399/£349/€399 fiyat etiketlerine sahip olacak denilmişti. Ancak halen resmi satış fiyatları açıklanmadı. Şimdi ise ciddi ciddi altın kaplama bir PS5 versiyonu duyuruldu. Birleşik Krallık merkezli Truly Exquisite firması, 24K altın ve 18K Roze altın kaplama PS5 üreteceklerini ve satacaklarını açıkladı. Elbette konsol satışa çıktıktan sonra hazırlanacak bu sürümler şimdilik ne kadar olacak bilinmiyor. Ancak özel sürümlerden 100 adet yapılacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Firma konsolun kendisi yanında Dualsense ve PS5’in kablosuz kulaklığını da altın kaplama yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation 5 için temel teknik detaylar şöyle

Tekrardan hatırlamak adına yeni nesil konsol gücünü AMD’nin 3. jenerasyon Zen mimarisi üzerine kurulacak sekiz çekirdekli bir işlemciden alıyor. Grafik tarafında AMD imzalı Radeon Navi ailesini kullanan PS5, 4K oyunculuğu standart hale getiriyor, 8K seviyesine çıkış yapabiliyor. Işık efektlerine çağ atlatacak Ray tracing desteği de dikkat çeken detayları arasında yer alıyor. Hepsine ek olarak PS5’in 825 GB‘lık özel NVMe SSD birimi tam 5.500 mb/saniye hızında görev yapıyor. En son konsolun diskli versiyonu 499 dolar, disksiz versiyonu ise 399 dolara satılacak söylentisi gündeme gelmişti.

Konsolun tanıtım videosu