reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5 oyun fiyatları

PlayStation 5 için yayımlanan etkileyici video: “Oyunun Limiti Yok” [izle]

Merakla beklenen yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 için yeni bir resmi tanıtım videosu geldi. Sony heyecanı artırmayı iyi biliyor.

PlayStation 5 en son diskli sürümüyle $499/£449/€499 fiyat etiketlerine sahip olacak denilmişti. Disksiz dijital sürüm ise ya $449/£399/€449 ya da $399/£349/€399 fiyat etiketlerine sahip olacak açıklaması yapılmıştı. Daha sonra ise PS5’in disksiz sürümü 399 euro, diskli sürümü ise 499 euro fiyat etiketine sahip olacak  denilmişti. Artık bu fiyatları netleşmiş gibi duran konsol, bu sefer yukarıda izleyebileceğiniz “Oyunun Limiti Yok” videosu ile ses getirdi. Firmanın “PS5 ile etkileyici yeni dünyaları deneyimleyin. Dokunsal geri bildirim, uyarlanabilir tetikler ve 3D ses teknolojisini PS5 ile keşfedin.” şeklinde tanımladığı video, gerçekten yeni nesil konsol için heyecanı artırıyor. Yeni nesilde artık oyun grafiklerinin inanılmaz hale gelmesi bekleniyor. Gösterilen ilk örnek görüntüler özellikle ışık oyunları konusunda Ray Tracing ile çok dikkat çekecek izlenimi oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation 5 için temel teknik detaylar şöyle

Tekrardan hatırlamak adına yeni nesil konsol gücünü AMD’nin 3. jenerasyon Zen mimarisi üzerine kurulacak sekiz çekirdekli bir işlemciden alıyor. Grafik tarafında AMD imzalı Radeon Navi ailesini kullanan PS5, 4K oyunculuğu standart hale getiriyor, 8K seviyesine çıkış yapabiliyor. Işık efektlerine çağ atlatacak Ray Tracing desteği de dikkat çeken detayları arasında yer alıyor. Hepsine ek olarak PS5’in 825 GB‘lık özel NVMe SSD birimi tam 5.500 mb/saniye hızında görev yapıyor.

Konsolun gerçek tanıtım videosu