reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy A10 Android 10

Türkiye’de Android 10 alan yeni Samsung telefon ve tabletler

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, Türkiye’deki cihazlarına Android 10 vermeye devam ediyor. İşte son sürüme geçen yeni cihazlar;

Samsung Türkiye, Android 10 güncellemelerine hız kesmeden devam ediyor. Firmanın güncelleme alan son telefonu Samsung Galaxy A10 olmuştu. Kutusundan normalde Android 9 Pie ile çıkan akıllı, yeni sürüme geçmesiyle sevindirmişti. Şimdi ise Galaxy Tab S5e, Galaxy Tab S4, Galaxy Tab A tablet modelleri ile Galaxy J7 Duo modeli için Türkiye’de Android 10 güncellemesi indirmeye sunuldu. Telefonlara direkt olarak OTA üzerinden gelen güncelleme, elbette bu cihazların sahiplerini sevindiriyor. İlerleyen dönemde yeni sürüme Galaxy J4, Galaxy J8 ve Galaxy M10 gibi telefonlar da geçiyor. Ancak bunlar için ağustos ayının beklenmesi gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 10 temelli Samsung One UI 2.0 arayüz neler getiriyor?

Belirli tasarım unsurları göze daha güzel gelecek şekilde güncellenen arayüz, bu sefer dikkat dağıtan detayları ortadan kaldırma konusunda daha iyi görünüyor. Firmanın buna özellikle çalıştığı ve birçok unsuru sadeleştirdiği açıklanıyor. Ses göstergesi dahil birçok arayüz göstergesini ufaltan şirket, arayüzün artık daha doğal bir kullanım sunduğunu da aktarıyor. Tek elle kullanımı daha da kolay hale getirmesi sevindiren sürüm, birçok simgede daha canlı renkler kullanıyor. Hareketli simgeler taşıyan ve koru arayüzü daha fazla yere / uygulamaya genişleten One UI 2.0, genel olarak beğeniliyor.

İlgili Video