reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Android 10

Temmuz ayında Türkiye’de Android 10 alacak Samsung cihazlar

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, Android 10 konusunda yeni bir liste yayımladı. İşte temmuz ayında Android 10 işletim sistemini alacak cihazlar;

Samsung Türkiye mayıs ayının başında Galaxy A9 ve Galaxy A7 modelleri için Android 10 ile One UI 2.0 güncellemesini indirmeye sunmuş, daha sonra Galaxy A70, Galaxy A80 ve Galaxy A50 modellerini yeni sürüme geçirmişti. Ondan sonra en Galaxy J6, Galaxy A70 ve Galaxy A30s için çıkan Android 10, kısa süre önce de Galaxy A6+ modeline gelmişti. Yeni sürüme en son ise Galaxy A20s ve Galaxy M30s modelleri geçirilmişti. Peki temmuz ayında hangi cihazlar yerin sürüme geçiyor? Firmanın resmi sitesine göre bu ay yeni sürüme Galaxy A10, Galaxy Tab S4, Galaxy Tab A ve Galaxy Tab S5e modellerin Android 10 alıyor. Ağustos ayında ise Android 10’a Galaxy J4, Galaxy J8, Galaxy J7 Duo, Galaxy M10 ve Galaxy Tab A modelleri geçiriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Cihazlara gelecek Android 10 temelli Samsung One UI 2.0 arayüz neler getiriyor?

Belirli tasarım unsurları göze daha güzel gelecek şekilde güncellenen arayüz, bu sefer dikkat dağıtan detayları ortadan kaldırma konusunda daha iyi görünüyor. Firmanın buna özellikle çalıştığı ve birçok unsuru sadeleştirdiği açıklanıyor. Ses göstergesi dahil birçok arayüz göstergesini ufaltan şirket, arayüzün artık daha doğal bir kullanım sunduğunu da aktarıyor. Tek elle kullanımı daha da kolay hale getirmesi sevindiren sürüm, birçok simgede daha canlı renkler kullanıyor. Hareketli simgeler taşıyan ve koru arayüzü daha fazla yere / uygulamaya genişleten One UI 2.0, genel olarak beğeniliyor.

İlgili Video