reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Android 10 Samsung Galaxy M31s

Galaxy M30s

Samsung Android 10

Galaxy A20s

Türkiye’de Android 10 alan iki yeni Samsung modeli

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, Türkiye’deki cihazlarına Android 10 vermeye devam ediyor. Bu sefer iki yeni cihaz yeni sürüme geçti.

Samsung Türkiye geçtiğimiz ay Galaxy A9 ve Galaxy A7 modelleri için Android 10 ile One UI 2.0 güncellemesini indirmeye sunmuş, daha sonra Galaxy A70, Galaxy A80 ve Galaxy A50 modellerini yeni sürüme geçirmişti. Ondan sonra en Galaxy J6, Galaxy A70 ve Galaxy A30s için çıkan Android 10, kısa süre önce de Galaxy A6+ modeline gelmişti. Yeni sürüme bugün itibariyle ise Galaxy A20s ve Galaxy M30s modelleri geçirildi. Haziran ayında yeni sürüme ayrıca Galaxy A10s, Galaxy A20, Galaxy A6 ve Galaxy A10 telefonlar ile Galaxy Tab S4 tablet modelleri de geçiş yapıyor. Bu güncellemelerin de çok yakında geleceği düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 10 temelli Samsung One UI 2.0 arayüz neler getiriyor?

Belirli tasarım unsurları göze daha güzel gelecek şekilde güncellenen arayüz, bu sefer dikkat dağıtan detayları ortadan kaldırma konusunda daha iyi görünüyor. Firmanın buna özellikle çalıştığı ve birçok unsuru sadeleştirdiği açıklanıyor. Ses göstergesi dahil birçok arayüz göstergesini ufaltan şirket, arayüzün artık daha doğal bir kullanım sunduğunu da aktarıyor. Tek elle kullanımı daha da kolay hale getirmesi sevindiren sürüm, birçok simgede daha canlı renkler kullanıyor. Hareketli simgeler taşıyan ve koru arayüzü daha fazla yere / uygulamaya genişleten One UI 2.0, genel olarak beğeniliyor.

İlgili Video