reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Android 10

Haziran ayında Android 10 alacak Samsung cihazlar

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, Android 10 konusunda yeni bir liste yayımladı. İşte haziran ayında Android 10 işletim sistemini alacak cihazlar;

Samsung Türkiye geçtiğimiz ayın başında Galaxy A9 ve Galaxy A7 modelleri için Android 10 + One UI 2.0 güncellemesini indirmeye sunmuştu. Daha sonra Galaxy A70, Galaxy A80 ve Galaxy A50 için çıkan güncelleme, en son da Galaxy J6, Galaxy A70 ve Galaxy A30s için indirmeye sunulmuştu. Şimdi ise sıra haziran ayında güncelleme alacak cihazlara geldi. Yeni eklenenler ile baktığımız zaman haziran ayında yeni sürüme Galaxy A10s, Galaxy A20s, Galaxy A20, Galaxy M30s, Galaxy A6, Galaxy A10, Galaxy A6+ telefonlar ile Galaxy Tab S4 tablet modelleri geçiş yapıyor. Bu cihazların sahipleri tarafından merakla beklenen güncelleme, hep söylediğimiz gibi cihazlara yeni bir nefes aldırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 10 temelli Samsung One UI 2.0 arayüz neler getiriyor?

Belirli tasarım unsurları göze daha güzel gelecek şekilde güncellenen arayüz, bu sefer dikkat dağıtan detayları ortadan kaldırma konusunda daha iyi görünüyor. Firmanın buna özellikle çalıştığı ve birçok unsuru sadeleştirdiği açıklanıyor. Ses göstergesi dahil birçok arayüz göstergesini ufaltan şirket, arayüzün artık daha doğal bir kullanım sunduğunu da aktarıyor. Tek elle kullanımı daha da kolay hale getirmesi sevindiren sürüm, birçok simgede daha canlı renkler kullanıyor. Hareketli simgeler taşıyan ve koru arayüzü daha fazla yere / uygulamaya genişleten One UI 2.0, genel olarak beğeniliyor.

İlgili Video