reklamı kapat

POPÜLER

chrome google koronavirüs

Google Chrome odaklı 5 milyar dolarlık takip davası

Popüler internet tarayıcısı Google Chrome için bu sefer yeni bir özellik değil, tam 5 milyar dolarlık bir takip davası gündemde yer alıyor.

Google Chrome sürekli olarak geliştirilen bir tarayıcı olarak şu an dünyanın en popüleri konumunda yer alıyor. Şimdi ise tarayıcı için Google’ın canını sıkacak bir dava söz konusu. Bu yukarıda da dediğimiz gibi 5 milyar dolarlık davanın arkasında, Chrome’un “Incognito Mode” yani “Gizli Mod” altında kişileri takip etmeye devam etmesi yer alıyor. En azından davalı taraf bunu iddia ediyor. Biliyorsunuz Incognito modu açıldığı zaman tarayıcının takip sürecini tamamen bitirmesi gerekiyor. Ancak kaynakları yaptıkları inceleme ile Chrome’un bunu yapmadığını belirtiyor. Bu da elbette gerçekse çok kötü bir durum. Google ise yaptığı açıklamada bu iddiaların gerçek olmadığını ve kendilerini kuvvetli şekilde savunacaklarını aktarıyor. Bu durumun sonucunu ise zaman gösterecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Chrome için önemli bir yenilik yolda bulunuyor

Biliyorsunuz sitelerdeki bazı reklamlar teknik olarak doğru şekilde hazırlanmıyor. Bu yüzden de bazı reklamlar cihazlara çok fazla enerji harcatabiliyor ve aynı zamanda interneti olması gerekenden daha fazla kullanıyor. Google geçtiğimiz haftalarda bu reklamlara bir son verileceğini duyurdu. Ağustos ayının sonundan itibaren verilecek güncelleme ile popüler tarayıcı Chrome artık aşırı sistem / internet kullanan reklamları otomatik olarak engelleyecek. Bu sayede özellikle mobil kullanıcıları memnun edecek gibi görünen firma, reklam içeriklerini üretenleri de içeriklerini düzeltmek adına zorlamış olacak deniyor.

İlginizi Çekebilir

Microsoft’un Android’li katlanabilir telefonu