reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Android 10

Türkiye’de eylül ayında Android 10 alacak tek Samsung modeli

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, Android 10 konusunda adımlar atmaya devam ediyor. Türkiye’de bu ay bir cihaz daha Android 10’a geçiyor.

Samsung Türkiye temmuz ayında Galaxy A10, Galaxy Tab S4, Galaxy Tab A ve Galaxy Tab S5e gibi modellerine Android 10 gönderdi. Samsung ağustos ayında ise ise Android 10’a Galaxy J4, Galaxy J8, Galaxy M10, Galaxy Tab S4 ve Galaxy Tab A modelleri yeni sürüme geçirdi. Mayıs, haziran ve temmuz aylarında 15’e yakın cihaza Android 10 veren firma, Android 11 öncesinde güncelleme planlarını tamamlamaya çalışıyor. Bu bağlamda da sürüme geçen son akıllı telefon modeli Galaxy M10 olmuştu. Eylül ayında yeni sürüme geçecek tek cihaz ise yukarıda gördüğünüz Galaxy J6+ modeli olacak deniliyor. Bu modelin Türkiye’deki sahipleri şu an OTA güncellemesini merakla bekliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Cihazlara gelecek Android 10 temelli Samsung One UI 2.0 arayüz neler getiriyor?

Belirli tasarım unsurları göze daha güzel gelecek şekilde güncellenen arayüz, bu sefer dikkat dağıtan detayları ortadan kaldırma konusunda daha iyi görünüyor. Firmanın buna özellikle çalıştığı ve birçok unsuru sadeleştirdiği açıklanıyor. Ses göstergesi dahil birçok arayüz göstergesini ufaltan şirket, arayüzün artık daha doğal bir kullanım sunduğunu da aktarıyor. Tek elle kullanımı daha da kolay hale getirmesi sevindiren sürüm, birçok simgede daha canlı renkler kullanıyor. Hareketli simgeler taşıyan ve koru arayüzü daha fazla yere / uygulamaya genişleten One UI 2.0, genel olarak beğeniliyor.

İlgili Video

İLGİLİ HABERLER