reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12

iPhone 12 Pro modellerinin RAM kapasitesi belli oldu

iPhone 12 ailesinin tanıtımı için geri sayım başlamışken telefonlarla ilgili detaylar da gelmeye devam ediyor. iPhone 11 ailesinde 4 GB RAM tercihinde bulunan Apple’ın yeni Pro modellerinde bu değeri artıracağı konuşuluyor.

Macrumors tarafından aktarılan bilgilere göre  Pro ve iPhone 12 Pro Max’te 6 GB RAm yer alacak. Barclays analisti Blayne Curtis’in de daha önceden Pro modellerinde 6 GB RAM yer alacağını belirtmesi bu iddianın doğruluk payını artırıyor. Pro olmayan modellerde ise 4 GB’lık RAM’in kullanılmaya devam edeceği söyleniyor. Pro modellerinde kullanılacak 6 GB RAM sayesinde telefonların standart modele kıyasla özellikle uygulamalar arasındaki geçişlerde daha akıcı bir deneyim sunması bekleniyor. 5 nm üretim süreciyle üretilen A14 Bionic işlemcisinden güç almasını beklediğimiz yeni modellerin hem daha hızlı olacağı hem de daha uzun pil ömrü sunacağı dile getiriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 ailesi için geri sayım başladı

iPhone X, iPhone Xs ve iPhone 11 modellerinde kullanılan sensörlerden daha ufak sensörleri bünyesinde barındıracağı söylenen model bu sayede daha hoş bir tasarım sunuyor. Metal bir çerçeveyle geleceği konuşulan yeni modellerde çentiğin de daha ince olacağı belirtiliyor. A14 Bionic işlemcisiyle gelmesini beklediğimiz telefonların performans açısından sınırları zorlaması bekleniyor. IP68 sertifikası sayesinde suya ve toza karşı da dayanıklı olan telefonlarla ilgili tüm detaylar eylül ayında gerçekleşecek etkinlikte tanıtılacak.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin yeni arayüzü MIUI 12 ile tanışın