reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12

iPhone 12 ailesinin RAM kapasiteleri belli oldu

Teknoloji devi Apple’ın dün akşam tanıttığı iPhone 12 ailesinin RAM kapasiteleri kısa süre önce netlik kazanmış durumda. Burada bir sürpriz yok.

iPhone 12 ailesinde dört farklı model yer alıyor. Burada 12 Mini, 12, 12 Pro ve 12 Pro Max modelleri bizleri karşılıyor. İşte bu modellerin Apple tarafından hiçbir zaman açıklanmayan RAM kapasiteleri kayıtlar üzerinden netleşti. Buna göre 12 Mini ve 12 modellerinde 4 GB RAM, 12 Pro ve 12 Pro Max modellerinde ise 6 GB RAM yer alıyor. Elbette bu rakamlar Android dünyasındaki diğer amiral gemisi akıllı telefonlara nazaran çok daha düşük. Ancak iOS işletim sistemi Android işletim sisteminden RAM kullanımı konusunda çok daha verimli çalışıyor. Yani bu cihazlar için sunulan RAM kapasiteleri fazlasıyla yeterli olacaktır deniyor. Android dünyasında artık 16 GB RAM‘e sahip cihazlar bulunuyor ancak bu kadar yüksek RAM miktarı Android tarafında sadece belirli oyun ve spesifik uygulamalar kullanabiliyor. Fakat yine de yüksek RAM’in uzun vadede “akıcılık” açısından Android telefonlara büyük faydası oluyor. Bu açıdan o tarafta yüksek RAM’li modelleri seçmek mantıklı oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 ailesinin yurt dışı satış fiyatları nasıl?

Apple’dan yapılan resmi açıklamaya göre yeni telefonlardan iPhone 12 Mini’nin başlangıç fiyatı (64 GB) 699 dolar seviyesinde. 12 için başlangıç fiyatı (64 GB) 799 dolar seviyesinde. 12 Pro için başlangıç (128 GB) 999 dolar, 12 Pro Max ise 128 GB için 1.099 dolardan başlıyor. Telefonların halen Türkiye fiyatları belli değil.

İlgili Video