reklamı kapat

POPÜLER

iphone 11 iphone 11 Pro apple

iPhone 11 ve 11 Pro ailesinin RAM ve pil kapasiteleri belli oldu

Teknoloji devi Apple‘ın 10 Eylül akşamında tanıttığı iPhone 11 ve 11 Pro ailesinin RAM ve pil kapasiteleri netleşti. Rakamlar beklendiği gibi düşük.

Telefonların tasarımını aylar öncesinden sızdıran OneLeaks’den gelen bu bilgiler, Apple’ın burada da dev bir adım atmadığını gösteriyor. Paylaşılan verilere baktığımız zaman şunlar karşımıza çıkıyor;

iPhone 11 = 4 GB RAM + 3.110 mAh pil (iPhone Xr’da = 3 GB RAM ve 2.942 mAh pil yer alıyordu)

iPhone11Pro = 6 GB RAM + 3.190 mAh pil (iPhone Xs’de = 4 GB RAM + 2.658 mAh pil yer alıyordu)

iPhone11 Pro Max = 6 GB RAM + 3.500 mAh pil (iPhone Xs Max’te = 4 GB RAM + 3.174 mAh pil yer alıyordu)

Apple’ın resmi olarak paylaşmaktan kaçındığı pil ve RAM kapasiteleri birçok rakipten çok ama çok daha düşük olan telefonlar, bu konuda şu an ciddi şekilde eleştiriliyor. RAM kapasitesi yüksek iOS optimizasyonu nedeniyle genelde çok büyük sorun yaratmıyor ancak pilin düşük olması genel kullanım sürecini Apple’ın “4 ile 5 saat kadar artırdık” demesine rağmen yeterli seviyeye getiremiyor. Bu da kullanıcıları pile sahip kılıflara yöneltiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 11 ailesi genel olarak çok beğenilmedi

Çünkü özellikle Pro modellerin yeteri kadar yenilik sunmadığı düşünülüyor. Aynı tasarımı taşımaları özellikle çok eleştirilen telefonlar, yine yüksek fiyata satılıyor ve kamera haricinde devrimsel hiçbir özellik taşımıyor. Birçok beklenen ve rakiplerde yer alan güzel özeliği sunmayan telefonların işi, 2020 yılında oldukça zor görünüyor. Birçok iPhone kullanıcısı yeni bir 999 dolar harcamak yerine tasarımın da değişeceği 2020 iPhone modellerini bekliyor.

İlgili Videolar