reklamı kapat

POPÜLER

Google Play Store

Google Play Store için sevindiren tasarım güncellemesi

Android ekosisteminin merkezini oluşturan market Google Play Store için kullanıcıları sevindiren bir tasarım güncellemesi geliyor.

Uygulama, oyun, film ve müzik gibi konularda Android dünyasının kalbinde yer alan Google Play Store, karanlık tarafa geçiş yapıyor. Yani popüler market için koyu mod arayüz güncellemesi başlamış durumda. Bu mod açıldığı zaman aşağıdaki gibi görünecek market, böylece gözleri daha az yorar hale gelecek. Şimdilik Android 10 temelli Pixel 2 XL üzerinde görünen bu mod, yakında herkes için aktif edilebilir deniliyor. Android 10 harici cihazlar için de aktif edileceği tahmin edilen koyu mod, artık her uygulamada kullanıcılar tarafından en çok talep edilen tasarım detayları arasında yer alıyor.

Google Play Store

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Play Store yanında Gmail de karanlık tarafa geçiyor

Google Gmail, kısa süre önce öğrendiğimiz kadarıyla Android tarafında siyahlara bürünmeye başladı. Bazı kullanıcılar için siyah / koyu arayüz seçeneği aktif edilmeye başlanan uygulama, sonunda bu konuda bir adım atılmasını isteyenleri fazlasıyla mutlu ediyor. Play Store ile birlikte özellikle düşük ışıktaki kullanımı inanılmaz rahatlatan mod, aynı zamanda OLED ekranlı modellerde pil ömrüne de olumlu katkı yapıyor. Hep söylediğimiz gibi OLED paneller siyah üretmek için enerji harcamıyor. Koyu mod özellikle gece kullanımlarında gözleri oldukça rahatlatıyor.

İlginizi Çekebilir

Kutudan iOS 13 ile koyu modla çıkacak iPhone 11 Pro ailesi