reklamı kapat

POPÜLER

Google Play Store

Google Play Store için beklenen güzel haber verildi!

Android dünyasının merkezinde yer alan uygulama marketi Google Play Store için uzun zamandır beklenen güzel haber resmen verildi.

Google Play Store için koyu arayüz modu en sonunda tüm Android akıllı telefonlar için kullanıma sunuldu. Yani artık siyah arayüzden sadece Android 10 işletim sistemli akıllı telefonlar yararlanmayacak, diğer cihazlara da açık olacak. İşletim sisteminin durumuna göre otomatik olarak çalışacak mod, elbette çok güzel görünüyor. İstenirse sadece siyah ya da beyaz olarak da seçilebilen koyu arayüz modu, markette özellikle düşük ışıkta gezinmeyi hiç olmadığı kadar kolay hale getiriyor. Play Store’dan sonra artık sıranın Gmail’e geldiği düşünülüyor. WhatsApp’ın ancak geçtiğimiz günlerde geçtiği koyu arayüz konusunda Google’ın üzücü şekilde eksik bıraktığı Gmail, yakında siyahlara bürünecektir deniyor. Ancak bu konuda henüz resmi bir açıklama bulunmuyor.

Google Play Store için kısa süre önce koronavirüs önlemi alınmıştı

Türkiye’ye de gelen koronavirüs riski biliyorsunuz azalmıyor hatta her geçen gün daha büyük hale geliyor. Bu yüzden de bu kötü süreçten prim kazanmak adına yalan yanlış içerikler / reklamlar üretenler bulunuyor. Kişilere sırf reklam satmak adına çıkan uygulamalar da hazırlanıyor. İşte bu konuda Google geçtiğimiz hafta önemli bir Play Store önlemi gerçekleştirdi. Firma Play Store’da koronavirüs ve COVID-19 arama sonuçlarını gizlemeye başladı.

İlginizi Çekebilir

2020’nin açık ara en iddialı modeli