reklamı kapat

POPÜLER

Vivo Apex 2020

Vivo Apex 2020 tanıtıldı; fütüristik gelecek gösterimi! [Video]

Uzun zamandır tanıtımı yapılan konsept akıllı telefon modeli Vivo Apex 2020, resmi olarak lanse edildi. Telefon gerçek bir gelecek gösterimi yapıyor.

Akıllı telefon pazarının en büyük isimleri arasında yer alan Vivo, aynı zamanda pazarın en yenilikçi firmalarından. Bu önemli ismin en yeni akıllı telefonu ise Apex ve Apex 2019 sonrasında gelen Vivo Apex 2020 oluyor. Henüz konsept aşamasında yer alan telefon her açıdan dikkat çekmeyi başarıyor. İnanılmaz yüksek kavisli bir ekran üstüne kurulan amiral gemisi, görebileceğiniz üzere herhangi bir çentiğe ya da ekran deliğine sahip değil. Telefonda aynı zamanda bir motorlu pop-up kamerada yer almıyor. Peki ön kamera nerede? Vivo, Apex 2020 modelinde 16 megapiksellik ön kamerayı direkt olarak ekranın altına almış. Firma bunun için ciddi bir çalışma yapıldığı aktarıyor. Söylendiği kadarıyla kameranın üstündeki ekran kısmında ışık geçirgenliği normalde altı kat daha yüksek ve buna karşın özel algoritmalar ile görüntü kalitesinde bir kayıp yaşanmıyor. Bünyesinde Apex 2019 gibi herhangi bir port ya da fiziksel buton yer almayan telefon, bunun yerine tam 60W gücünde kablosuz şarj sunuyor.

Henüz pil kapasitesi tam olarak açıklanmayan telefon, arkasında iki adet kamera yer taşıyor. Burada altta 48 megapiksellik “Gimbal” adı verilen ana kamera yer alıyor. Bu kamera aktarıldığı kadarıyla tüm modül ile beraber mekanik olarak hareket ediyor ve böylelikle daha önce bir telefonda görülmemiş görüntü sabitleme (OIS) sunuyor. Bu yüzden kamera sabitleme aparatlarına verilen isim olan “Gimbal” ibaresiyle gelen bu kamera için günümüzdeki OIS sistemlerine oranla tam yüzde 200’lük bir performans artışından bahsediyor. Özellikle video çekiminde büyük fark olduğu belirtiliyor ve bu da gerçekten büyük merak uyandırıyor. Arkadaki ikinci kamera ise üstte yer alan periskop temelli sistem oluyor. Hareketli elementlere sahip bu kamera, 5x ila 7,5 x arasında optik zoom sunuyor. Gimball temelli altyapının bu kameraya da yardım sağladığı gelen bilgiler arasında.

Vivo APEX
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vivo Apex 2020 resmen satışa çıkacak mı?

Maalesef bu sorunun cevabı hayır. Model için fiziksel olarak çalışır bir konsept ile hazırlandığı belirtiliyor. Ancak satış konusunda hiçbir açıklama ya da fiyat bilgisi verilmiyor. Bu da elbette biraz üzücü görünüyor. Dikkat çeken telefon için yakında özel inceleme videolarının çıkacağını düşünüyoruz.

İLGİLİ HABERLER