reklamı kapat

POPÜLER

Vivo APEX Vivo NEX
Vivo APEX Vivo NEX
Vivo APEX Vivo NEX
Vivo APEX Vivo NEX

Devrimsel akıllı telefon Vivo NEX / APEX’in çıkış tarihi belli oldu

02 Haziran 2018

Konsept olarak MWC 2018‘de karşımıza çıkartılan Vivo APEX, biliyorsunuz uzun süredir bekleniyor. Bugün kesin olarak resmi tanıtım tarihi açıklanan telefon, artık netleştiği üzere NEX olarak isimlendiriliyor.

Çıkış tarihi geçtiğimiz günlerde de ortaya çıkan telefon, artık kesin sayıldığı üzere 12 Haziran tarihinde geliyor. Dediğimiz gibi artık APEX değil direkt olarak Vivo NEX olarak isimlendirilen telefon, en az detaylarına aşağıda ulaşabileceğiniz Lenovo Z5 kadar merak ediliyor. Yüzde 100 ekran gövde oranına oldukça yaklaşması beklenen model,  bu yapıyı gövdesine entegre edilen kamerasıyla kazanıyor. MWC 2018’de gösterilen konsept halinde ön kamerası ön yüzünde değil üzerinde yer alan telefon, saklanabilir bu kamerayla fark yaratıyor. Ön kameranın alt çerçevede yer aldığı düşük bir versiyonunun da (NEX S olabilir) geleceği belirtilen Vivo NEX, hazırlanan tanıtım görselleriyle fütüristik yapısına sağlam bir gönderme yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vivo APEX Vivo NEX

Vivo NEX / APEX hangi teknik detaylara sahip olacak?

Yüzde 100 ekran gövde oranına ekrana entegre parmak izi sensörüyle yaklaşacak olan telefon, gücünü Snapdragon 845‘den alıyor. RAM miktarı bilinmeyen cihaz, 5,99 inç boyutunda Full HD+ OLED bir ekran üzerine kuruluyor. Ahize yerine Xiaomi Mi Mix gibi piezoelektrik hoparlör kullanacak ve önemli sensörleri ekranının altında yer alacak model, cam arka bölümüyle de oldukça şık görünüyor. Çift lensli arka kamerasıyla tam 14 durak dinamik aralık sunabildiği belirtilen akıllı telefon, yapay zeka algoritmalarıyla görüntü kalitesini ciddi oranda artırabiliyor. Cihazın son kullanıcıya ulaşacağı fiyat da halen gizliliğini koruyan detaylar arasında bulunuyor. Daha düşük model NEX S‘in ise ilk olarak Xiaomi Mi 8 SE‘de kullanılan Snapdragon 710 ile satışa çıkacağı belirtiliyor.

İlgili Video

Şirketin ekrana entegre parmak izi teknolojisi