reklamı kapat

POPÜLER

Lenovo Z5
Lenovo Z5
Lenovo Z5

Beklenen Lenovo Z5’in en çok merak edilen “ön kamera detayı” ortaya çıktı

01 Haziran 2018

Son dönemde en çok merak edilen akıllı telefonların başında Lenovo Z5 geliyor. Çerçevesiz yapıda sınırları zorlayacağı söylenen telefon, bugün “ön kamerası nerede olacak?” soruna cevap olan bir taslak tasarımla karşımızda.

Haftalardır gündemden düşmeyen Lenovo Z5, biliyorsunuz resmi olarak 5 Haziran tarihinde resmi olarak lanse ediliyor. Şirketin genel müdür yardımcısı Chang Cheng‘in resmi paylaşımlarıyla gündemde kalan telefon, bugün başka bir sızıntıyla gündemde. Sağlam denilen bir kaynaktan tüm kasayı gösteren bir taslak tasarımı çıkan telefon, görünüşe göre alt tarafında hatırı sayılır bir çerçeve taşıyor. Ön kamerası işte bu çerçevenin tam ortasında yer alan telefon, kamera için “devrimsel” bir yaklaşım karşımıza çıkartmıyor. Bu çerçevede gerekli diğer sensörleri de barındırdığı belirtilen telefon, ahize konusunda ise Xiaomi Mi Mix gibi titreşimlerden (Ekran yardımıyla) yararlanıyor deniyor. Geçtiğimiz gün P20 ailesinde yer alan Twilight’a benzer “göz alıcı” bir renk seçeneğine sahip olacağını öğrendiğimiz telefon, yüzde 95 ekran gövde oranını geçiyor. Bünyesinde bir ekran çentiği taşımadığı için beğeni toplayan model, gerçek anlamda tam 4 TB dahili depolama ile geliyor. Arkasında çift lensli kamera sistemi taşıyan ve dolu pille tam 45 gün bekleme süresi sunacak denilen Lenovo Z5, aynı zamanda pil seviyesi yüzde 0 olsa dahi kişilere 30 dakika telefon görüşmesi sağlayabiliyor. Çok iyi arkası bulanık fotoğraflar çektiği belirtilen modelin, fiyatı halen bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lenovo Z5

Lenovo Z5’in tasarımını nasıl buldunuz?

Gücünü Snapdragon 6 serisinden alacağı söylenen telefon, alt çerçevesi ile bazılarında hayal kırıklığı yaratmış durumda. Ancak buna rağmen çentiği olmadığı için sevindiren telefon, merak bekleniyor.

İlgili video

Xiaomi’nin yeni akıllı bileklik modeli