reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi VR Mi TV 4 MIUI 10

Xiaomi’den güne damgasını vuran diğer duyurular: “MIUI 10, bağımsız Mi VR ve 75 inç Mi TV 4”

Çin’in teknoloji devlerinden Xiaomi, bugün düzenlediği etkinlik kapsamında yeni akıllı telefonları Mi 8, Mi 8 Explorer Edition ve Mi 8 SE‘yi tanıttı. Bunlara ek olarak akıllı bileklik Mi Band 3 de görücüye çıkartıldı. Ancak bu etkinlikte sadece bunlar yoktu. Şirket ayrıca MIUI 10, bağımsız Mi VR ve 75 inç Mi TV 4‘ü de tanıttı.

İlk olarak yazılım tarafından yani MIUI 10‘dan başlayalım. Xiaomi’nin telefonlarında kullandığı kullanıcı arayüzünün son sürümü olan MIUI 10, önemli yenilikleri beraberinde getiriyor. Burada ilk olarak yeni “son kullanılan uygulamalar” sayfası karşımıza çıkıyor. Yeni modeller ışığında hazırlanan yeni tasarım, ekran alanını maksimize ediyor ve daha fazla uygulamayı karşınıza getiriyor. Bu ekranda birçok yeni kaydırma hareketi de kullanıcıları karşılıyor. Yeni arayüzün temelinde şaşırtmayan şekilde yapay zeka yer alıyor. Kişilerin kullanım alışkanlıklarını inceleyen MIUI 10, buna özel ayarlamalar ile performansı artırıyor. Yapay zeka kamera tarafında da kendisini gösteriyor. Artık tek arka kameralı Xiaomi akıllı telefonlarda da Bokeh modu yer alıyor. Google’ın Pixel 2 modellerine benzer süreçle tek kamerayla dahi arkası bulanık fotoğraflar çekilebiliyor. Bu arada yeni arayüzde yeni bir sürüş modu da yer alıyor. Otomobil içerisindeki telefon kullanımlarına odaklanan yeni mod, sesli komutlar üzerine odaklanıyor. Akıllı tüm Mi cihazlara tek bir merkezden erişim sunan altyapı, genel olarak çok daha akıcı bir deneyim vadediyor.

Xiaomi Mi VR Mi TV 4 MIUI 10
Xiaomi Mi VR Mi TV 4 MIUI 10

Mi 8 ailesinden başka MIUI 10’u alacak diğer akıllı telefonlar

” Arayüz haziran ayında Mi Mix 2S, Mi Mix 2, Mi Mix, Mi 6X, Mi 6, Mi 5, Mi Note 2, Redmi S2 ve Redmi Note 5 modellerine geliyor. Arayüzü temmuz ayında ise Mi Note 3, Mi 5X/5c/5s/5s Plus, Mi 4/4c/4S, Mi Max 2, Mi Max, Redmi 5, Redmi 5 Plus, Redmi 4, Redmi 4A, Redmi 4X, Redmi 3S/3X, Redmi Pro, Redmi Note 5A, Redmi Note 4, Redmi Note 4X ve Redmi Note 3 modelleri alıyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi’nin bağımsız sanal gerçeklik başlığı Mi VR

Facebook’un sahibi olduğu Oculus VR ile ortaklaşa geliştirilen yeni Mi VR, bağımsız olarak çalışabiliyor. Yani çalışmak için akıllı telefon ya da bilgisayarlara ihtiyaç duymayan cihaz, gücünü Snapdragon 821 işlemciden alıyor. Bünyesinde 2.560×1.440 piksel ekran bulunan cihaz, 2.600 mAh kapasitesinde bir pile sahip. Temelde Oculus Go‘nun yeniden isimlendirilmiş hali olan başlık, 1.000’den fazla Oculus için optimize edilmiş oyuna erişim sağlayabiliyor. Oyun ve arayüzü yönetmek için bir kablosuz kontrolcüsü bulunan Mi VR, bu açıdan çok konforlu duruyor. 32 GB ve 64 GB olmak üzere iki farklı versiyonu bulunan ürün, 235 dolar başlangıç fiyatına sahip.

Xiaomi Mi VR Mi TV 4 MIUI 10

Tam 75 inç boyuta sahip Xiaomi Mi TV 4

Etkinlikte tanıtılan boyut olarak en büyük ürün kuşkusuz yeni Mi TV 4 modeli. Maalesef ülkemizde satılmayacak bu televizyon, 4K Ultra HD çözünürlüğe ve 11.4 mm gibi inanılmaz ince bir gövdeye sahip. Çok ince çerçeveleri bulunan TV, HDR LCD panel kullanıyor. 2 GB RAM ve 32 GB dahili depolamaya sahip televizyon, gücünü dört çekirdekli 64-bit işlemciden alıyor. Dolby audio ve DTS-HD destekleri bulunan TV, yapay zekalı asistana da sahip. Ürünün fiyatı ise 1.405 dolar açıklanmış durumda.

Xiaomi Mi VR Mi TV 4 MIUI 10
Xiaomi Mi VR Mi TV 4 MIUI 10

İlgili Video

Şirketin yeni bilekliği için hazırlanan video