reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Honor Play

Huawei’nin “çığır açan” teknolojisiyle gelen “Honor Play” için şaşırtan detay

Huawei‘nin oldukça merak edilen “çığır açan” bir teknolojisiyle gelen akıllı telefon Honor Play için bugün beklenmedik bir detay ortaya çıktı. 

Daha önce duyduğumuz kadarıyla bu çığır açacak şeklinde tanıtılan teknoloji direkt olarak performansa odaklanıyor. Gelen bilgilere göre geliştirilen bu teknoloji ile telefonların hızları hatırı sayılır oranda artırılabiliyor. İşte bu altyapı geçen gün kesinleştiği üzere ilk olarak Honor Play modeliyle karşımıza çıkıyor. Resmi olarak 6 Haziran tarihinde tanıtılacak telefonun, yapay zekaya dayalı 4D oyun deneyimi ve yine yapay zeka temelli kamera özellikleri sunacağı söyleniyor. Bugün ortaya çıkan detaya göreyse merak edilen akıllı telefon Android değil Kirin OS işletim sistemiyle geliyor. Huawei tarafından hazırlanan Linux tabanlı bu işletim sisteminin, “çığır açacak” teknolojinin arkasında olduğu söyleniyor. Kirin işlemciyle beraber bunu kullanarak çok hızlı / performanslı bir akıllı telefon yarattığı belirtilen firma, aslında kendi işletim sistemini çok uzun zamandır geliştiriyor. Yani süreçte hatırı sayılır bir ilerleme kat eden firma, gerçekten ilginç bir adım atıyor. Bu arada Android yerine Kirin OS‘un kullanılması söylendiği kadarıyla özellikle Çin kullanıcısını çok fazla endişelendirmiyor. Onların önceliğinin sadece “WeChat” olduğu belirtiliyor. WeChat’te firmanın global uygulama marketinde aktif olarak yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Honor Play

Honor Play’in bazı teknik detayları da ortaya çıkmış durumda

5,8 inç 1080×1920 piksel bir çentikli ekran üzerine kurulacak telefon, 2.900 mAh bir pil taşıyor. Arkasında 13 megapiksel + 2 megapiksellik çiftli kamera yer alacak telefon, önünde ise 16 megapiksel bir kamera taşıyacak. 4 GB RAM ile gelecek model, 32 GB ya da 128 GB dahili depolama ile alınabilecek. Hafıza microSD kartlar üzerinden de rahatlıkla artırılabilecek. Bu arada etkinlikte Honor 9i modelinin de tanıtılacağı gelen bilgiler arasında. Çentikli bir tasarıma sahip olacağı söylenen Honor 9i’nin, aileye uygun fiyatlı bir orta seviye model olacağı söyleniyor.

İlgili Video

İşte bahsettiğimiz kamera canavarı P20 Pro