reklamı kapat

POPÜLER

Google Just a Line

Google’ın ilginç AR uygulaması Just a Line, iOS için de çıktı [İndir]

İnternet devi Google, geçtiğimiz aylarda Android için kullanıma sunduğu yeni uygulaması Just a Line‘ın sonunca iOS için de yayımladı. İşte AR altyapısını kullanan ücretsiz uygulamanın sundukları.

Google, AR yani artırılmış gerçeklik tarafına gerçekten büyük önem veren isimler arasında yer alıyor. İşte bu noktada hazırlanan Just a Line, artık Android yanında iOS cihazlarda da çalışıyor. Just a Line temel olarak kişilerin yarayıcılığını açığa çıkartıyor. Kişilerin telefonların kamerasını kullanarak gerçek dünyaya sanal çizimler eklemesinin önünü açan uygulama, bakıldığında oldukça eğlenceli duruyor. Sadece beyaz renkte çizimler yapılabilen uygulama, bunu ortama aktarabildiği için üç boyutlu bir deneyim elde edilebiliyor. Yapılabileceklerini aşağıda yayımlanan videoda görebileceğiniz uygulama, bildiğiniz üzere her Android telefonda kullanılamıyor. Bu noktada Pixel, Galaxy S7 ve üzeri, OnePlus 5, LG V30, V30+ ve Asus Zenfone AR destekleri bulunuyor. iOS tarafında ise iOS 11.3 ve üzeri işletim sistemine sahip birçok iPhone ve iPad’e aktif olarak destek veriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google, Just a Line ile artık iPhone ile iPad kullanıcılarını da kapsıyor

Çekilenlerin kısa videolar halinde paylaşılmasına da imkan tanıyan uygulama, sade kullanım yapısıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Uzun süredir birçok yaratıcı içeriğin hazırlandığı Just a Line, geleceğe yönelik çok güzel bir gösterim oluşturuyor. AR altyapısı mobilde hem eğlenceli hem de yaratıcı birçok sürecin kapılarını açıyor. İşte burada yer alan uygulamanın her iki sürümünü de ücretsiz şekilde aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Video