reklamı kapat

POPÜLER

Lancia Delta Integrale

Günün güzel haberi; efsane Lancia Delta Integrale tekrar üretilecek

İtalya merkezli olarak kurulan butik bir marka tarafından üretileceği açıklanan Lancia Delta Integrale, meraklılarını fazlasıyla memnun edecek.

Halihazırda FIAT-Chrysler grubu altında yer alan Lancia ile ilgili yaptığımız hemen her değerlendirmede, markanın eski günlerine olan özlemimizi dile getirmeden edemiyoruz. Otomobile özel olarak ilgi duyan hemen herkesin 80’li yılların motor sporları organizasyonlarına damga vuran Delta‘yı da göz ardı etmesi pek mümkün değil. Uzun yıllardır kendisinden ciddi bir haber alamadığımız Lancia, ikinci parti üreticiler üzerinden dönüşüm projeleriyle son dönemde gündeme geliyordu. Son olarak Manifattura Automobili Torino‘nun Stratos’u tekrar üretme planıyla kendisinden haber aldığımız marka yine benzer şekilde ikincil bir üreticinin dönüşüm hazırlığıyla karşımıza çıktı. Automobili Amos‘un duyurusunu gerçekleştirdiği projenin bu dönüşün temelinde ise Delta Integrale var.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Orijinal detaylar korunacak

İtalya merkezli olarak yarış pilotu Eugene Amos tarafından kurulan marka üzerinden üretimi gerçekleştirilecek olan yeni Delta Integraleler, dünyadaki en iyi örnekler olma iddiasında. Amos’a göre, üretilecek olan yeni otomobillerde 1.000’den fazla yeni teknoloji parça ile revize süreci yürütülecek. Gövde ve şasi gibi temel parçaları, karbon fiber ve alüminyum alaşım karışımı üzerinden şekilleneceğini de öğrendiğimiz modellerde aktarma organları ve yeni süspansiyon geometrisi sayesinde çok daha ileri seviye sürüş dinamikleri elde edilecek. Tasarım açısından, orijinal hatların korunması üzerine otomobili daha kaslı hale getiren Amos, iç mekanın yapılandırılmasında Delta S4’ün kokpitinden esinlenmeyi planlıyor. Kaputunun altında orijinal versiyonda yer alan ve 185 beygir güç üreten 16 valflik makinenin korunarak, 300 beygir civarına getirilebileceği de şimdilik elimizdeki detaylar arasında. Kısa süre içerisinde daha net detaylarıyla karşımıza çıkmasını beklediğimiz modelle ilgili gelişmeleri LOG:com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.