reklamı kapat

POPÜLER

Ralli efsanesi Lancia Delta S4 LEGO olarak geri dönüyor

LEGO Ideas üzerinden karşımıza çıkan son proje, Dünya Ralli Şampiyonası’nda B kategorisinde 80’li yıllara damga vuran Lancia Delta S4’ün meraklılarıyla yeniden buluşmasına vesile oluyor. Projenin hayata geçmesi içinse desteğe ihtiyaç var.

LEGO’nun otomobil tutkunlarına Speed Champions serisi altında sunduğu projelere her gün bir yenisi ekleniyor. Son olarak McLaren’ın yeni hiper otomobili 720S‘i meraklılarıyla buluşturan LEGO Speed Champions serisine katılmak için destek bekleyen projelere 1.8 litrelik dört silinirdi motoruyla 480 beygir güce sahip olan bir efsane dahil oldu. Aileye katılmayı bekleyen bu son aday Dünya Ralli Şampiyonası tarihinde 80’li yıllara damga vuran Lancia Delta S4‘ten başkası değil.


Mart ayında karşımıza çıkan Peugeot 205 T16 WRC projesinin yaratıcısı tarafından geliştirildiğinden ötürü benzer bir yapıya sahip olan proje şampiyonanın 1986 yılında düzenlenen Monte Carlo etabında sahne aldığı yarıştan esinlenerek meydana getiriliyor. Delta S4’ün ikonik renk paletinin kullanıldığı projede Martini logosu da gözümüzden kaçmayan detaylar arasında. İç yapısı da dışarıda olduğu gibi ince detaylardan oluşan araçta koltuk, kafes ve dışarıdan bakıldığında motor gibi detaylarını görmek mümkün. Seri üretim aşamasına geçmek için 10.000 kişilik bir desteğe ihtiyaç duyan projeyi dilerseniz buraya tıklayarak sizler de destekleyebilirsiniz.