reklamı kapat

POPÜLER

Geri döneceği açıklanan Lancia Stratos’un unutulmaz LEGO projesi

Bir süre önce Ideas bölümü üzerinden sergilenerek destek bekleten Lancia Stratos’un LEGO Technic projesi, yeni versiyonun dönüşünün konuşulmasıyla hatırlanmayı hak ediyor.

Üç kez Dünya Ralli Şampiyonu olarak tarihte unutulmazlar arasına giren Lancia Stratos‘un tekrar üretimiyle ilgili geçtiğimiz hafta sizlerle bir haber paylaşmıştık. Üretimini FCA grubu altında Lancia’nın yerine, başka bir rozet altında Manifattura Automobili Torino tarafından yapılacağını öğrendiğimiz Stratos’un bu dönüşü meraklıları gibi bizleri de heyecanlandırmıştı. Cenevre Otomobil Fuarı‘nda sergileneceği açıklanan bu projenin detayları üzerinde konuşmaya devam ederken, LEGO dünyasından akıllarımıza gelen bir Technic projesinin gerçeğe dönüşmesi için belki de en iyi zamanın şimdi.

Yeterli desteği alamamıştı

Peter Vercoelen isimli bir tasarımcı tarafından binin üzerinde parça kullanılarak hayata geçirilen LEGO Technic Lancia Stratos projesiyle bundan yaklaşık 1,5 yıl önce tanışmıştık. 1:8 ölçeğinde olan tasarımını LEGO Ideas üzerinden desteğe açan Vercoelen, belirtilen süre içerisinde ihtiyaç duyduğu 10.000 adetlik desteği maalesef alamamıştı. Bu sebepten ötürü raflara çıkmak için değerlendirme potasına dahi alınmayan bu projenin, Stratos’un gerçek dönüşünün gündemde olduğu şu günlerde tekrar hatırlatmak belki bazı şeylerin değişmesinde rol oynayabilir. Bir süre önce Bugatti Chiron’un, LEGO Technic projesi olarak üretileceğini duyuran ve ilk ipuçlarını paylaşan LEGO’nun, böylesine kült modellere de yer vermesini bekliyoruz.