reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Infinity War

Avengers Infinity War senaristleri değiştirmek istedikleri tek detayı açıkladı

Avengers Infinity War son zamanlarda filmde yaşananlardan çok senarist ve yönetmenlerinin açıklamalarıyla gündeme geliyor. Son olarak Christopher Markus ve Stephen McFeely eğer her şeye en baştan başlama fırsatları olsaydı neyi değiştirmek isteyeceklerini açıkladı.

Bildiğiniz gibi Avengers Infinity War’un iki önemli misyonu vardı: Thanos’u düzgünce tanıtabilmek ve tüm Sonsuzluk Taşları‘nı toplamak. Herkes bu görevin altından nasıl kalkılacağını merak ediyordu. Sonuç ise beklediğimiz gibi başarılı oldu. Marvel Sinematik Evreni’nde pek çok başarılı işe imza atan Christopher Markus ve Stephen McFeely son olarak Avengers Infinity War’daki başarılarıyla isimlerinden söz ettiriyor. Tecrübeli senaristler geçtiğimiz günlerde The New York Times‘a konuştu. Onlara Infinity War filmine dair değiştirmek isteyecekleri tek detay soruldu. Verdikleri yanıt ise oldukça enteresan:

“Eğer her şeye en baştan başlama şansımız olsaydı Thanos’un altı Sonsuzluk Taşı’nı tek filmde toplamamasını tercih ederdik. Hikaye için gerekli altı ana parça olması yazım sürecini hiç de kolaylaştırmıyor. Hepsini düzgünce ele almak çok zor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Doğrusunu söylemek gerekirse bir yandan altı Sonsuzluk Taşı‘nı toplamak diğer yandan da derli toplu bir hikaye anlatabilmek fazlasıyla zor bir iş. Christopher Markus ve Stephen McFeely ikisini bir arada yaparak bir anlamda kendilerini kanıtlamış oldular. Ortaya çıkan sonuç da gayet güzeldi.  Yine de bu açıklamaya bakınca her şeyi istedikleri şekilde oturtmak pek kolay olmamış gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir

Avengers: Infinity War fragmanı