reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame

Marvel’ın Avengers Endgame hamlesinin ardındaki neden

Marvel stüdyolarının Avengers Infinity War‘u iki parça yayınlamak yerine Avengers Endgame filmini planlamasının ardındaki neden Kevin Feige çıktı.

Bilmeyenler için kısaca özetlemek gerekirse Avengers Infinity War aslında iki parçadan oluşacaktı. Filmler de Infinity Wart Part 1 ve Infinity War Part 2 olarak anılacaktı. Yani bir anlamda Avengers Endgame’in ismi farklı olacaktı diyebiliriz. Fakat alınan bu karar sadece filmin ismini değiştirmekten ibaret değildi. Aksine birbirinin devam niteliğinde olan ancak kendi ayakları üzerinde duran iki film çekme kararı alındı. Bunun sebebi de Marvel stüdyolarının başındaki Kevin Feige oldu.

Avengers Endgame öncesi büyük karar

Christopher Markus: Kevin Feige kendi hikayeleri olan iki film çekmek istiyordu. Elbette iki film birbiriyle bağlantılı fakat bir ikiyenin birinci ve ikinci parçası olacak şekilde değil. Kevin Feige ilk filmin heyecanlı bir noktada bitirilmesini de istemiyordu. Pek çok izleyici Infinity War’un en heyecanlı anda son bulduğunu düşünüyor fakat bu doğru değil. O sahne Infinity War’un hikayesini net bir şekilde bitiriyor. Sadece alıştığımızın aksine üzücü bir şekilde bitiyor.

Stephen McFeely: Kevin bizim için ekibin kaptanı gibi. Bizlere ‘daha iyisini yapabiliriz. Thanos’un parmak şıklatması sen sonda olsa sence de güzel olmaz mı?’ diyerek cesaret veriyor. Bunu da hiçbir şeyi dikte etmeden yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Christopher Markus ve Stephen McFeely durumu olabildiğince nazik bir şekilde özetlemeye çalışsa da, Avengers Endgame gidişatını ve Infinity War’un finalini Kevin Feige belirlemiş gibi görünüyor. Bu finalin oldukça başarılı olduğu da görmezden gelemeyeceğimiz bir gerçek.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı