reklamı kapat

POPÜLER

Avengers

Marvel’ın Civil War döneminde verdiği Avengers kararı

Marvel stüdyolarının Avengers Infinity War ve Avengers Endgame ile ilgili en önemli kararlardan birini Captain America Civil War döneminde verdiği ortaya çıktı.

Bildiğiniz gibi Marvel Sinematik Evreni’nde büyük emeği olan üç yönetmen var. Bunlardan ilki birçok projede imzası olan Joss Whedon. Diğer ikisi de Russo kardeşler. Joe ve Anthony Russo’nun Marvel macerası Captain America Winter Soldier filmiyle başladı. Kimsenin çok umutlu olmadığı bu projenin büyük beğeni toplaması onların Civil War’un da kamera arkasına geçmesine vesile oldu. Marvel stüdyolarının başındaki Kevin Feige’nin son açıklamasına bakılırsa Civil War süreci de Avengers Infinity War ve Endgame’in yönetmenlerinin belirlenmesinde büyük rol oynadı. Kevin Feige bu önemli süreci şu sözlerle anlatıyor:

Büyük Avengers kararı

“Captain America Civil War filminin prodüksiyon çalışmalarının tam ortasındaydık. Bu süreçte Anthony ve Joe Russo’nun ne kadar başarılı bir iş çıkarttığını gördük. Farklı tüm karakterleri başarılı bir şekilde ele alıp eşsiz bir hikaye ortaya çıkarttılar. Daha o zamandan bir sonraki Avengers projelerinin ne olacağını biliyorduk. Bu yüzden daha Civil War döneminde onlarla Avengers Infinity War’u konuşmaya başlamıştık.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Marvel stüdyolarının önemli filmlerinde Russo kardeşlerin imzası bulunuyor. Fakat bu ikilinin Endgame sonrasında Marvel projelerini sonlandırdığını biliyoruz. Kim bilir, belki ileride bu ikili Secret Wars için geri döner.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı