reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame

Marvel’ın Avengers Endgame taktiğinin ardındaki neden

Marvel stüdyoları uzun süre Avengers Endgame filminin adını açıklamamayı tercih etti. Peki bu tercihin arkasındaki asıl sebep neydi? Bu kararın arkasındaki asıl nedeni stüdyonun başındaki Kevin Feige açıkladı.

Kısaca hatırlatmak gerekirse Avengers Endgame filminin adı başlangıçta Avengers Infinity War Part 2’ydi. Fakat Marvel daha sonra kararını değiştirdi ve filmin isminin bu olmayacağını açıkladı. Fakat uzun süren bekleyişe rağmen dördüncü Avengers filminin tam adını bir türlü öğrenemedik. Avengers Infinity War vizyona girdi, uzun süre gündemde kaldı. Bu süreçte bile dördüncü filme dair bildiklerimiz çok azdı. Sonunda büyük gizem film için paylaşılan ilk fragmanla birlikte ortadan kalktı. Peki Marvel dördüncü filmin adını açıklamak için neden bu kadar uzun süre beklemeyi tercih etti? Bu kararın nedeni Kevin Feige şu sözlerle özetliyor:

“Avengers Endgame ismi başlı başına spoilerdı çünkü Avengers Infinity War’dan önce vizyona girecek diğer filmin adının Endgame olduğu bilinseydi, Infinity War’un net bir finali olmadığı anlaşılacaktı. Oysa ki Endgame ismi daha iki Avengers filmi çekmeye karar verdiğimiz anda belliydi. Üstelik bu tercih fazlasıyla ortadaydı. Şunu demek istiyorum, bu ismin temeli aslında ta Avengers Age of Ultron filminde atılmıştı.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Açıkçası bu açıdan bakınca Marvel’ın kararına hak vermemek mümkün değil. Yine de Avengers 4’ün ilk adı Avengers Infinity War Part 2 olduğu için hikayenin ilk filmde bitmeyeceğini tahmin etmek zor değildi. Öyle ya da böyle bu tercihin büyük heyecan yaratmayı başardığı ortada.

İlginizi çekebilir

Yeni Avengers End game tanıtımı