reklamı kapat

POPÜLER

Avengers

Avengers Age of Ultron’da vazgeçilen Captain Marvel sürprizi

Captain Marvel filminin vizyona girmesine kısa bir süre kala bu karaktere dair orijinal planlar ortaya çıktı. Görünen o ki karakterin gündeme gelişi Avengers Age of Ultron dönemine dayanıyor.

Bildiğiniz gibi Avengers Endgame öncesi tanışacağımız son kahraman Captain Marvel olacak. Infinity War’daki yenilginin ardından Carol Danvers, Thanos’u alt etmede büyük rol üstlenecek. Fakat onunla tanışmamız seneler önce, Avengers Age of Ultron filminde yaşanabilirdi. Ortaya çıkan detaylara bakılırsa Carol Danvers’ın Age of Ultron’da yer alması planlanıyordu. Onun yazılan ilk senaryo taslağında yer aldığı fakat Marvel stüdyolarının başındaki Kevin Feige’nin müdahalesiyle hikayeden çıkartıldığını öğreniyoruz. O dönemki bu kritik kararın nedenini Kevin Feige şu sözlerle özetliyor:

“Captain Marvel Age of Ultron için yazılan senaryonun ilk versiyonunda vardı. Fakat bence onu bu şekilde tanıtmak yanlış olurdu. Onun bir anda kostümüyle, tüm güçlerine sahip şekilde karşımıza çıkması ve Avengers ekibine katılması izleyicilerin yüzde 99’unu şaşırtacaktı. Bu yüzden bu şekilde yapmama kararı aldık.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Görünen o ki Kevin Feige, Captain Marvel karakterini doğru dürüst tanıtacakları bir orijin filmi çekmeyi uzun yıllardır istiyormuş. Aksi halde bu karakterin çok havada kalacağı ve izleyiciler tarafından benimsenmeyeceğini düşünüyormuş. Açıkçası ona hak vermemek mümkün değil.

İlginizi çekebilir

Yeni Avengers Endgame tanıtımı