reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame

Marvel’ın Avengers Endgame odaklı taktiği

Marvel stüdyolarının Avengers Infinity War’un ardından benimsediği gizlilik politikası Avengers Endgame filminin ardından son bulacak gibi görünüyor.

Marvel Sinematik Evreni, Avengers Endgame ile birlikte bir yol ayrımına geliyor. Emekli olan veya ölen kahramanların ardından yenileriyle tanışacağımız bir süreç başlayacak. Endgame’de neler olacağını bilmesek de, yaratacağı etkiyi tahmin etmek hiç de zor değil. Fakat buna rağmen Marvel stüdyoları Avengers Endgame sonrasındaki projeler için sessizliğini koruyor. Örneğin geleceğini bildiğimiz solo Black Widow filminin neyi konu edeceğine dair hiçbir fikrimiz yok. The Eternals filmi geliyor ama bildiklerimiz söylentilerden ibaret. İşte bu durum aslında Marvel’ın gizlilik politikasının bir parçası.

Marvel stüdyolarının başındaki Kevin Feige geçtiğimiz günlerde Los Angeles Times‘a konuştu. Neden Avengers Endgame’den önce yeni proje açıklamadıklarını geçmişteki bir deneyimleri üzerinden anlattı. 2014 yılında D23 Expo’da Captain America: Civil War, Thor: Ragnarok, Black Panther, Captain Marvel gibi projeleri bir arada duyurduklarına neden pişman olduklarını şöyle özetledi: “Daha Avengers Age of Ultron gösterime girmemişti. Uzun zamandır üstünde çalıştığımız heyecan uyandıran projelerimizle ilgili hayranlarla konuşma ihtiyacı hissettik. Fakat bunu yaparken çok ileride gelecek işleri açıklamış oldul. Bu da Age of Ultron’un daha az ilgi görmesine sebep oldu.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kevin Feige aynı hayatı ikinci kez yapmamak ve Avengers Endgame’in heyecanını kaçırmamak adına filmin vizyona girmesini bekliyor. Ardından MCU’nun geleceği netlik kazanacak.

İlginizi çekebilir

Son Avengers Endgame fragmanı