reklamı kapat

POPÜLER

avengers endgame

Avengers Endgame senaryosunda gizli kalan detay

Marvel Sinematik Evreni’nde yer alan bazı karakterlerin Avengers Infinity War finali ardından yaşadıkları Avengers Endgame filminin senaryosuyla birlikte ortaya çıktı.

Bildiğiniz gibi Avengers Infinity War‘un finalinde Thanos amacına ulaştı. Tüm sonsuzluk taşlarını ele geçirdikten sonra evrenin yarısını yok etti. Bunun ardından Marvel Sinematik Evreni’nde hangi kahramanların hayatta kaldığı, hangilerinin silindiği hakkında pek çok açıklama okuduk. Ekranda görmediğimiz karakterlerin başına neler geldiğini sonradan öğrendik. Bu ekibin içinde akıbetini en geç öğrendiğimiz karakterler ise Wong (Benedict Wong), Jane Foster (Natalie Portman), ve Thunderbolt Ross (William Hurt) oldu. Avengers Endgame’in senaryosuna bakılırsa bu üç karakter de Thanos’un parmak şıklatmasından sonra yok oldu. Ardından Hulk’ın sonsuzluk eldivenini kullanmasıyla birlikte beş sene sonra hayata geri döndüler. Peki bu detay neden önemli?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avengers Endgame detayının gelecekteki önemi

Thor Love and Thunder filminde Jane Foster başrollerden biri olarak geri dönecek. Bu sebeple onu görmediğimiz süreçte neler yaşadığı önemli bir hal alacak. Karakterin Kudretli Thor olarak karşımıza çıkacak olması, bu detayı daha önemli hale getiriyor. Wong’u Doctor Strange in the Multiverse of Madness filminde yeniden göreceğiz. Hikayenin önemli isimlerinden biri olarak karşımıza çıkacak. Thunderbolt Ross’un da Black Widow‘un solo filminde yer alacağını biliyoruz. Ortaya çıkan bu detay Marvel Sinematik Evreni’nin yakın geleceğinde tekrar karşımıza çıkacak.

İlginizi çekebilir

Black Widow filminin ilk fragmanı